Maçka Parkı’nda 199 ağaç söküldü

Maçka Parkı’nda 199 ağaç söküldü

Dolmabahçe – Levazım – Baltalimanı – Ayazağa karayolu tüneli projesi kapsamında Maçka Parkı’ndaki 199 ağaç yerinden söküldü

Dolmabahçe – Levazım – Baltalimanı – Ayazağa karayolu tüneli projesi kapsamında Maçka Parkı’ndaki 199 ağaç yerinden söküldü. Geçtiğimiz pazartesi günü TOMA ve çevik kuvvet ekipleri nezaretinde başlayan çalışmalarda parkın Beşiktaş Vodafone Park Stadyumu’na bakan Bayıldım Caddesi’nin alt tarafındaki ağaçlar düne kadar tek tek sökülürken, Bayıldım Caddesi’nin üst kısmında kalan çevrili alandaki ağaçların tamamının bir gecede sökülmesi dikkat çekti.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada “Çalışma alanı içerisinde toplam 199 ağaç bulunmakta, bu ağaçların 85 adedi Maçka Parkı içerisinde yer almaktadır. Maçka Parkı’ndaki 3.500 metrekare alanda bulunan 85 ağaç, Sarıyer Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkı’na dikilecektir. Park dışında kalan 114 ağaç da farklı bölgelere nakledilecektir” demişti.

 

Maçka Parkı Hepimizin İnisiyatifi, yeniden yaptığı çağrısında “Karayolu Tünel projesi ile başı dertte olan Maçka Parkı” için tüm İstanbulluları dayanışmaya çağırdı. 18 Şubat Pazar günü Maçka Parkı’ndaki orta havuzun önünde buluşacak olan eylemciler, parkın talanına tepki göstermek için gün boyu çeşitli etkinlikler düzenleyecek.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar