Maden işçileri çığ altında kaldı

Maden işçileri çığ altında kaldı

Adana Pozantı’daki krom ocağında çalışan maden işçileri kapanan yolu açmaya çalışan kepçe operatöründen haber alamayınca aramaya çıktı, kopan çığın altında kalan işçilerden biri kayıp, biri hayatını kaybetti, ikisi de yaralandı

Adana Pozantı’da krom ocağının bulunduğu mevkide kar nedeniyle kapanan yolu açmak için harekete geçen kepçe operatöründen haber alamayan maden işçileri onu bulmaya çalışırken, kopan çığın altında kaldı. Bir işçi hayatını kaybederken, iki işçi yaralandı, bir işçi de halen kayıp.

Ajanslara yansıyan haberlere göre Çamlıbel Mahallesi Çatalsınır mevkisindeki krom ocağının bulunduğu bölgede, kar nedeniyle kapanan yolu açmak amacıyla kepçeyle hareket eden Y.D’den iki saat haber alamayan üç işçi, operatörü aramak için araziye çıktı.

İşçiler, maden sahasından kısa bir mesafe uzaklaştıkları sırada bölgeye çığ düştü. Çığ sonucunda bir kişi hayatını kaybetti, kayıp üç kişiden kepçe operatörünün de arasında yer aldığı iki kişi kurtarıldı.

Kurtarılanlardan birinin olayda yaralandığı, diğerinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

İlçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki kırsal bölgede kar kalınlığının 35-40 santimetreye ulaştığı belirtildi.

Jandarma, AFAD, itfaiye ve sağlık ekipleri kayıp kişiye ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar