Maden işçileri Soma’dan Ankara’ya yürüyor

Maden işçileri Soma’dan Ankara’ya yürüyor

Soma Katliamı sonrasında işlerinden atılan ve beş yıl geçmesine rağmen tazminat ve emeklilik hakları ödenmeyen maden işçisini temsilen Soma’dan Ankara’ya yürüyüş düzenleniyor.

301 maden işçisinin hayatını kaybettiği Soma Katliamı sonrasında işlerinden atılan ve beş yıl geçmesine rağmen tazminat ve emeklilik hakları ödenmeyen maden işçisini temsilen Soma’dan Ankara’ya yürüyüş düzenleniyor.

Bağımsız Maden-İş Sendikası’nın öncülüğünde gerçekleşecek yürüyüş, yarın (5 Ekim) saat 12:00’de Soma’dan başlayacak.

Bağımsız Maden İşçileri Sendikası ve hakları gasbedilen 3 bin 500 Soma maden işçisi imzasıyla yapılan dayanışma çağrısında şunlar ifade edildi:

Soma Holding, Uyar Madencilik, Türkiye Kömür İşletmeleri, Sarı Türkiye Maden-İş Sendikası’nın yalanları, sahte protokolleri, oyalamalarıyla yargının ve siyasi iktidarın gözetiminde mağduriyetleri büyütülen Tazminat ve Emeklilik Hakları Ödenmeyen 3500 Soma Maden İşçisi olarak Bağımsız Maden-İş Sendikası’nın öncülüğünde sesimizi halkımıza duyurmak ve çözüm imkanları oluşturmak için  05.10.2019 Cumartesi günü saat 12.00’de Soma Cengiz Topel Meydanı’da (hükümet konağı önü) basın açıklamamızı yaparak akabinde Soma’dan Ankara’ya yürüyeceğiz. 603 km’lik yolun 301 kilometresini ölen arkadaşlarımızın anısına adımlayacak, seslerine sesimizi buluşturacağız. 10 gün boyun sürecek yürüyüşümüz süresince taleplerimizin çözümü için sesimizi, çığlığımızı, isyanımızı dile getirmenizi, yaygınlaştırmanızı sizlerden rica ediyoruz.

 

Saygılar, sevgiler sunuyoruz.

 

Bağımsız Maden İşçileri Sendikası                                  
Tazminat ve Emeklilik Hakları Ödenmeyen 3500 Soma Maden İşçisi


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar