Mahkemeden Şule’nin katilinin talebiyle Ekşi Sözlük’e erişim engeli!

Mahkemeden Şule’nin katilinin talebiyle Ekşi Sözlük’e erişim engeli!

Mahkeme, Ekşi Sözlük’teki ‘Şule Çet’ ve ‘Şule Çet Cinayeti’ başlıklarına Çet’in katili Çağatay Aksu’nun talebiyle erişim engeli getirdi.

Tecavüz edilerek katledilen Şule Çet’in katillerinden Çağatay Aksu’nun talebini anında değerlendiren Ankara Batı 2. Sulh Ceza Hakimliği, Ekşi Sözlük’teki ‘Şule Çet’ ve ‘Şule Çet Cinayeti’ başlıklarına erişim engeli getirdi. Mahkemenin bu kararından sonra kullanıcılar bu başlıklara girdiklerinde karşılarında “ankara batı 2. sulh ceza hakimliği’nin çağatay aksu’nun talebi üzerine verdiği 29.05.2019 tarih ve 2019/2586 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir” mesajını buldular.

Mahkemenin erkek egemen-kadın düşmanı kodlarla anında gösterdiği bu refleks, sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Bu karar Şule Çet cinayetinin politik, ideolojik, toplumsal, sınıfsal niteliğini olduğu kadar; hukuk sisteminin sınıfsal-cinsel tutumunu da ortaya koymuş oldu.

Ekşi sözlük kullanıcılarından tepki

İçeriklerin engellenmesi sonrası Ekşi Sözlük kullanıcıları duruma tepki gösterdi. Kimi tepki mesajları şöyle:

Kaptan Maydanoz: bu resmen arsızlık. ayrıca ekşi sözlükte sindirilen her başlık 2 katıyla geri döner öğrenemediniz mi hala?

bir entry yazip cikacam: bu başlıkta sildiren kişiyle hiç alakası olmayan bilgiler yok muydu? tamamı nasıl siliniyor? ekşi sözlük neden kabul ediyor? ssg başlığını sildirmek için dava açsam o da silinecek mi? rahmetli olmuş bir insanın anısına yazılanları nasıl silersiniz?

tarkanbenimleevlen: çağatay aksu ve berk akand tarafından işlenmiş korkunç cinayete kurban gitmiş gencecik bir kadın. ne mahkemelerin bu heriflerin avukatları başlık sildirsin diye ışık hızıyla çıkardıkları kararlar ne de yukarıdaki tanıdıkları kurtaramayacak bu ikisini.

fesbasimaa:  – hakim bey işlediğim cinayeti örtbas etmek istiyorum yardımcı olur musunuz?

+ hay hay.

tarihokuyupnapcan: bugün başlık mahkeme kararıyla sildirilebiliyorsa yarın öbür gün yapmıştır bir hata denilip üstüne bir de iyi hal indirimi getirilip yakında salıverilir bu adam. biz de bu haysiyetsizlerin kurbanı olan kadınların seslerini duyurmaya çalışır dururuz. adaletin kulağı seçici geçirgen olmuş ne fayda..


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar