Maltepe’de Fen İşleri Müdürlüğü işçileri de süresiz iş bıraktı

Maltepe’de Fen İşleri Müdürlüğü işçileri de süresiz iş bıraktı

Maltepe Belediyesi temizlik işçilerinin süresiz iş bırakma eylemi Fen İşleri Müdürlüğü işçilerinin de katılımıyla devam ediyor

Maltepe Belediyesi işçilerinin DİSK Genel-İş’le imzalanan toplu sözleşmenin uygulanması ve bunu dillendirdikleri için işten atılan işçilerin geri alınması talebiyle başlattıkları direniş 6. gününde Fen İşleri Müdürlüğü işçilerinin de süresiz iş bırakma eylemine başlamasıyla devam ediyor.

Maltepe Belediyesine bağlı taşeron şirket MATAŞ bünyesinde çalışan dış temizlik işçileri 5 gündür iş bırakmış, eylemin ilk gününde de polis saldırısına maruz kalmışlardı.

Saldırıdan sonra da geri adım atmayan işçilerin direnişi tüm bölümlerin katılımıyla büyüyünce belediye yönetimi görüşme talep etmişti.

İşçiler önceki gün yapılan görüşmede belediyenin sunduğu teklifi dün oylamaya sunmuşlardı. 335 işçinin katıldığı oylamada 122 işçi teklifi kabul ederken, 206 işçi reddetmişti.

Bugün direniş temizlik işçilerinin kaldığı yerden devam etmesiyle sürerken, Fen İşleri Müdürlüğü işçileri de süresiz iş bırakarak desteklerini sundu

İşçiler, Belediye yönetiminin önceki gün sunduğu 270 liralık zam ve atılan işçilerin geri alınmasını teklifini reddederken,; Genel-İş Sendikası ve Belediye yönetimi arasında imzalanan TİS’in uygulanmasını, sözleşmede yazdığı üzere yaklaşık 800 lira zam yapılmasını ve atılan işçilerin geri alınmasını istediklerini belirtmişti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar