MA’nın Van bürosu yine basıldı, muhabir gözaltına alındı!

MA’nın Van bürosu yine basıldı, muhabir gözaltına alındı!

MA’nın Van bürosu bir kez daha basıldı, bilgisayar ve dijital materyallere el konuldu, evi basılarak ajansa getirilen MA muhabiri Dindar Karataş ters kelepçe takılarak gözaltına alındı

Van’ın Çatak ilçesinde operasyona çıkan askerlerin 11 Eylül’de gözaltına aldığı Osman Şiban ve hayatını kaybeden Servet Turgut’un yaşadıklarını gündeme getiren Mezopotamya Ajansı’na (MA) dönük 6 Ekim’de gerçekleşen polis baskını ve gözaltı-tutuklama saldırısına bir yenisi daha eklendi. Şiban ve Turgut’un yaşadıklarını kamuoyuna duyuran ve sonrasında tutuklanan MA muhabirleri Adnan Bilen, Cemil Uğur ile Jinnews muhabiri Şehbiran Abi ve gazeteci Nazan Sala’nın gözaltına alınıp tutuklanmasının ardından bu sefer de MA muhabiri Dindar Karataş gözaltına alınıp, ajansın Van bürosu bir kez daha basıldı.

MA’daki habere göre Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine Van 1’inci Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen karar ile çok sayıda TEM Şube polisi, gözaltındaki MA muhabiri Karataş’la birlikte büroya gelerek, arama gerçekleştirdi.

Polisler, gazeteci Karataş’ın kullandığı laptop bilgisayar ve cezaevinden gelen mektuplar ile ajansımıza ait 3 harddisk ve laptop bilgisayara el koydu.

Aramanın sona ermesinin ardından el konulan materyaller için tutanak tutan polisler, daha sonra gazeteci Karataş’a ters kelepçe takarak, gözaltına aldı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar