Meclis önünde bir “açlık intiharı” teşebbüsü daha!

Meclis önünde bir “açlık intiharı” teşebbüsü daha!

Atatürk Bulvarı’nın TBMM Çankaya kapsına yakın bölümünde bu sabah 09.15’te 35 yaşlarında bir kişi “Açım, çocuklarım aç” diyerek üzerine benzin döküp intihar girişiminde bulundu.

İşçi ve emekçilerin sırtına; işsizlik, yoksulluk ve daha fazla yoksunlaşma olarak yüklenen krizin yarattığı yıkım, intihar ya da intihar teşebbüsleriyle dile gelmeye devam ediyor. Emekçiler, “açız, geçinemiyoruz” diyerek devlet kurumları önünde bedenlerini tutuşturarak bu gerçeği haykırmayı sürdürüyor.

Bu çığlıkların sonuncusu bugün Meclis önündeydi. Bir emekçi üzerine benzin dökerek bedenini tutuşturmaya çalışırken polis tarafından engellendi ve hakkında yasadışı eylem yapmaktan işlem başlatılacağı öğrenildi.

O da “Açım, çocuklarım aç!” diye haykırıyordu.

Aynı çığlıklar sadece resmi devlet kurumları önünde değil, bu halden birinci derecede sorumlu olduğu görülen ve kelimenin gerçek anlamıyla devlet haline gelen AKP’nin toplantılarına da taşınıyor. Erdoğan’ın AKP grup toplantısında konuştuğu sırada bir emekçinin “Sayın Cumhurbaşkanım… 15 Temmuz’a katıldım diye beni işimden gücümden ettiler. Çoluğum çocuğum aç. Bana yardım edin. Mahkeme kararını tanıyın” diye seslenmesinde olduğu gibi.

İşçi ve emekçiler açlık ve işsizliğin yarattığı kıskaca sıkışarak sürüklendikleri çaresizlik duygusuyla intihara meyletmeye devam ederken, asıl çıkmazın örgütsüzlükten geldiğinin de altını çizmeyi sürdürüyor. Örgütlü mücadeleyi büyütme çağrısı olmayı…


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar