Mehmet Ayvalıtaş anıldı

Mehmet Ayvalıtaş anıldı

Mehmet Ayvalıtaş ölümsüzleşmesinin 7. yılında mezarı başında ve ölümsüzleştiği yerde anıldı.

Haziran İsyanı’nda (Gezi Direnişi) 1 Mayıs Mahallesi’nde sokağa çıkan yüzlerce kişiden biri olan Mehmet Ayvalıtaş, çevre yolunun bloke edilmesi eyleminde hızla gelen bir aracın kitlenin içine dalması sonucunda yaşamını yitirmişti. Mehmet için bugün saat 11:00’de Eski Çekmeköy Mezarlığı’nda anma gerçekleştirildi. Saat 13:00’te de 1 Mayıs Köprüsü üzerinde bir anma yapıldı.

1 Mayıs Köprüsü üzerinde yapılan anma saygı duruşuyla başladı. Saygı duruşunun ardından, “Devrim şehitleri ölümsüzdür!” sloganıyla açıklamaya geçildi.

SODAP adına yapılan konuşmanın ardından Mehmet Ayvalıtaş’ın babası Ali Ayvalıtaş tarafından bir konuşma yapıldı.

Baba Ayvalıtaş yaptığı konuşmada “Köprü üzerinde MOBESSE kameraları olmasına rağmen Mehmet’e çarpan aracın kayıtları ortaya çıkarılmadı tam 1,5 yıl, mahallelinin desteği ile bulunan kayıtlardan sonra mahkemeler de MOBESSE kayıtlarını çıkarmak zorunda kaldı. Gezi hepimizindi; sağcısı, solcusu, Alevi’si, Sünni’si, Kürdü, Türkü’yle herkes katıldı. Gezi bir isyandı ve sekiz fidan yok oldu öldürüldü. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın bana bu acıyı yaşatanlara da daha fazlasını yaşatsın” diyerek duygularını dile getirdi.

Anma Mehmet için karanfil bırakılarak sonlandırıldı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar