Mardin’de tecavüz, tehdit ve yanıtsız kalan suç duyurusu!

Mardin’de tecavüz, tehdit ve yanıtsız kalan suç duyurusu!

Mardin Artuklu’da bir kadın çalışanının da yardımıyla Lemmar Market’in sahibinin tecavüzüne uğradı, 2 ay boyunca taciz edildi, başka erkeklere aratıldı, tecavüzcü kendisine polis kimliği ve silah göstererek tehdit etti, suç duyurusu ve koruma talebi konusunda da herhangi bir gelişme yaşanmadı

Kürt kadınlarına ve çocuklarına dönük cinsel saldırının failleri hakkında herhangi bir işlem yapılmaması, yaptıklarının görmezden gelinmesi ve bu tutumla sözkonusu saldırıların aslında sistematik devlet politikasının bir parçası olduğunun da fiilen kabul edilmesinin başka bir örneği de Mardin’in Artuklu ilçesinde yaşandı. Bir kadın market sahibi görünen fakat polis kimliği ve silah taşıyan bir adamın tecavüzüne uğradı, market çalışanının da yardımıyla gerçekleşen tecavüzden sonra da 2 ay boyunca taciz edildi, başka erkeklere de telefon numarası verildi… Kadın tüm bunlarla ilgili suç duyurusunda bulundu, koruma istedi ama halen o şahıslarla ilgili bir işlem başlatılmadığı gibi, koruma da verilmedi! Batman’da İpek Er’e tecavüz eden, alıkoyan ve hatta başka erkeklere de pazarlamaya kalkıştığı delilleriyle de açık olan Uzman Çavuş Musa Orhan’ın korunmasında olduğu gibi…

Jin News’teki habere göre Mardin’in Artuklu ilçesinde bulunan Lemar Market adlı işletmenin sahibi Müjdat adındaki erkek yanında çalışan elemanının yardımıyla, markete müşteri olarak gelen kadına tecavüz etti. Tecavüze uğrayan kadın 2 ay süren tehditlere rağmen Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek işletme sahibi, market çalışanı ve kendisini avukat olarak tanıtan erkek hakkında şikâyette bulundu.

2 ay boyunca tehdit edildi

Savcılığa verdiği ifadede yaşadıklarını anlatan kadın, markete alışveriş için gittiğini o esnada market sahibi ve yanında çalışan tarafından kapının kapatılarak kendisine tecavüz edildiğini söyledi. Şikayetçi olacağını söylediğinde ise işletme sahibinin silah ve polis kimliği göstererek, “Ben de polisim kime şikayet ediyorsun” dediğini bunun üzerine korkarak eve gittiğini söyledi. Tecavüze uğrayan kadın ifadesinin devamında, iki ay boyunca fail tarafından tehditlerin devam ettiğini, failin kendisini, “Video ve fotoğrafların bizde var markete yeniden gelmezsen onları ailene veririm” diyerek korkuttuğunu belirtti. Tehdit edilmesinin ardından fail ve market çalışanı tarafından takip edilen kadın bu süre zarfında birden çok kez “Bizle markete gel ne olduğunu biliyoruz” tacizlerine maruz kaldığını ifade etti.

Başka erkeklere de arattı

Kadın, Müjdat adlı işletme sahibinin telefon numarasını başka erkeklere de vererek kendisini arattığını ve erkeklerin telefon üzerinden taciz ettiğini vurguladı. Telefon numarasına nasıl ulaştığını sormak ve numarayı sildirmek için olaydan sonra bir kez markete gittiğini ve o esnada polisi de aradığını söyleyen kadın, polis geldiğinde Müjdat’ın kendisini tanımadığını ve numarasının telefonunda olmadığını söylediğini fakat polislerin telefonda kadının numarasına ulaştığını ifade etti.

Koruma kararı istedi ama…

Polislerle karakola giderek yaşadığı tecavüz, taciz ve tehdidi anlatan kadın, Müjdat adındaki işletme sahibi, yardımcısı ve kendini karakolda avukat olarak tanıtarak tehdit eden erkek hakkında suç duyurusunda bulunarak, can güvenliği olmadığı için koruma kararı çıkarılmasını talep etti.

Hala tehdit edilen kadının şikayeti üzerine failler hakkında herhangi bir işlem yapılmazken, koruma kararının da henüz çıkarılmadığı öğrenildi.

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar