Mısır kanalı AKP ve MİT’in planını deşifre etti

Mısır kanalı AKP ve MİT’in planını deşifre etti

Mısır ulusal TV kanallarından TEN TV ele geçirdiği bir belge ile MİT ve Türkiye’nin farklı istihbarat teşkilatlarının Türkiye Kürdistanı ve Suriye Kürdistanı’nda yaşayan halka uygulamayı planladığı soykırım politikasını deşifre etti

Mısır’ın ulusal kanallarından TEN TV’nin programcılarından Doktor Neşat Dihile hazırladığı bir programında, MİT’i ve farklı istihbarat teşkilatlarının Kürtlerin soykırımı üzerine kurgulanmış bir planın belgelerini açıkladı. Ele geçirilen belgelerde Erdoğan ve AKP hükümetinin bu soykırıma öncülük ettiği bilgisi yer alıyor. MİT ve gizli güçler eliyle uygulanmak istenen bu planda, Erdoğan’a karşı çıkan muhalif güçler başta da PKK ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile Rojava’daki güçler hedefleniyor.

MİT ve AKP hükümetinin ortak hazırladığı plana ilişkin belgede, PKK’nin öncü kadrolarının suikastlarla katledilmesi için ciddi bir çalışma yürütüldüğü, Türkiye Kürdistanı’nda da DBP’nin elinde olan ve AKP/MHP iktidarı tarafından gasp edilen belediyelerin Kürtlerin elinden çıkarılması yine PKK kadro, sempatizan ve taraftarları ile HDP’lilerin öldürülmesi planları da yer alıyor.

Programında Dr. Neşat Dihile belgelerin içeriğine ilişkin de şu bilgiyi paylaştı: “MİT belgelerinde Kuzey Suriye’de parti ve kurumların tasfiye edilmesi ve siyasi bakımından zayıflatılması planı için bütçe de ayrılmıştır.”

T.C askerlerinin HPG ve YJA Star gerillalarına karşı savaşmak için daha çok eğitilmesinin de planlandığının belgede belirtildiğini dile getiren Dihile, diğer dikkat çekici noktanın ise, askeri mahkemelerin arttırılarak, savaştan kaçan ve geri çekilen askerlerin yargılanmasına ilişkin zemin sunulması biçiminde bir bilginin yer aldığını da vurguladı.

Her bir olayda mermi patlatılmalıdır ve imkanlar yoksa yine de mermi patlatmalıdır” biçiminde bir ibarenin de belgede yer aldığını Dihile belirtti.

Türkiye’nin Rojava’ya ilişkin planlarına ilişkin de Dihile programında şunları söyledi: “Açıklanan belgelere göre, özel savaş Kürt partileri ve Rojava Kürdistan üzerine yapılmalıdır. Türk medyası özellikle de Anadolu Ajansı ve TRT bunun için hazırlanmıştır. Askerlere güç ve moral vermek için TRT ve Anadolu Ajansı büyük bir hassasiyetle özel savaş yürütecek.

ANF


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar