Muğla’da öğrenciler yüksek kiraları protesto etti

Muğla’da öğrenciler yüksek kiraları protesto etti

Muğla’da üniversite öğrencileri evlerin kendilerine yüksek fiyatlarla kiralanmak istenmesini protesto etti

Üniversite öğrencilerinin barınma sorunu ekonomik krizle birlikte daha da yakıcı hale gelmeye başladı. Bu yıl yurtlara başvuran öğrencilerden 100 bini hiçbir yurda yerleştirilmeyerek,  açıkta kaldı. Yeterli sayıda ve her bölgede bulunmayan yurtlar nedeniyle ev kiralamak zorunda kalan öğrenciler ise bu sefer kira parasını ödeyebilmek için akşam ya da hafta sonları ucuz ücretlerle çalışmak durumunda kalıyor. Çünkü birçok yerde evler öğrencilere fahiş fiyatlarla kiralanıyor.

Bu durumu protesto eden Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi öğrencileri dün bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Evlerin kendilerine rezidans fiyatına kiralandığını belirten öğrenciler bu durumdan kaynaklı eğitime de konsantre olamadıklarını belirtti.  Kötekli Mahallesi’nde 1+1 dairelerin ortama 1000, 2+1 ve 3+1 dairelerin ise 1500 ile 2 bin bin lira arasında öğrencilere kiraya veriliyor.

‘Kötekli’de yüksek kiralara dur’, ‘Sabah öğrenci, akşam garson’, ‘Rezidans fiyatına 1+1’ yazılı dövizler taşıyan öğrenciler “Öğrenciler olarak bundan böyle haklarımızı hukuki yollardan arayacağız” sözleriyle basın açıklamasını sonlandırdı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar