Nadira’nın ağabeyi: Kardeşimin vücudunda darp izleri vardı

Nadira’nın ağabeyi: Kardeşimin vücudunda darp izleri vardı

AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde intihar ettiği iddia edilen Nadira Kadirova’nın ağabeyi, kardeşinin önce darbedildiği, sonra da uzaktan ateş edilerek katledildiğini düşündüğünü belirtti

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde kayıtdışı-sigortasız çalıştırılan Özbekistan Cumhuriyeti vatandaşı Nadira Kadirova’nın ölümüyle ilgili açıklama yapan ağabeyi Muhammed Ali Kadirova, kardeşinin öldürülmeden önce darbedildiğini ve ardından uzaktan ateş edilerek katledildiğini düşündüğünü belirtti.

Birgün’den İsmail Arı’ya konuşan ağabey Kadirova, bir süre öncesine kadar korktuğunu; fakat bundan sonra ucunda ölüm de olsa konuşmaya karar verdiğini belirterek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ailece büyük acılar yaşadıklarını ifade eden Ali Kadirova, özellikle annelerinin kötü durumda olduğunu ve acıya dayanamayarak ölmesinden korktuklarını ifade etti.

Uzaktan ateş edildi

Kardeşinin intihar etmediğini vurgulayan Muhammet Ali Kadirova sözlerine şöyle devam etti: “Olay gecesi Şirin Ünal’ın beni araması üzerine evine gittiğimde polisler ve savcı oradaydı. Savcı, ‘Bakma kötü olursun’ dedi ve ısrarlarım sonucu bir polis memuruna ‘Cep telefonu ile çekilen fotoğrafları göster’ dedi. Fotoğraflarda kardeşimin yüzü kanlar içindeydi. Ardından Adli Tıp Kurumu’na gittiğimde yine izinle kardeşimi gördüm. Yüzünde bulunan kan izleri temizlenmişti.”

Kafasına sert bir cisimle vuruldu

Bir insan silahı göğsüne dayayarak ateş ettiyse nasıl yanık izi olmaz?” diye soran Kadirova “Mermi girişlerinin etrafında yanık izi yoktu. Kardeşimin önce darp edildiğini, kafasına sert bir cisimle vurulduğunu ve ardından uzak mesafeden ateş edilerek öldürüldüğünü düşünüyorum” diye konuştu. Ağabey Kadirova ayrıca, “Kardeşime ‘Fuhuş yapıyordu’ denilerek iftira atıldı. Bir süre önceye kadar korkuyordum ancak artık korkmuyorum. En fazla kardeşimin yanına giderim. Kardeşimi Özbekistan’a götürdüğümüzde otopsi yaptırmak istedik. Bizlere ‘Otopsi yapılacak bir yeri kalmamış’ dediler. Kardeşimin bedenine zarar verilerek ne amaçlandı? Ne gizlenmeye çalışılıyor?” diye konuştu.

Kayıtlar incelenebilir

Otopsi esnasında Kadirova’nın bedenine zarar verildiği iddialarına ilişkin BirGün’e konuşan Adli Tıp Uzmanı Şebnem Korur Fincancı, “Otopsi işlemi fotoğraflar ve videolar ile kayıt altına alınır. Avukatlar talep ettiği takdirde bu görüntülere ulaşabilir. Otopside iç organlar çıkarılır, incelemeler yapılır ve karın boşluğuna yerleştirilir. Ayrıca otopsi işleminde çoklu örnekler ile çalışılır. Yani üst laboratuvara yeni bir inceleme talebinde bulunulabilir. Otopsi görüntüleri olmadan yorum yapmak çok sağlıklı olmaz ve yorum yapmak için ciddi bir inceleme gerekiyor” dedi.

Elçilik başsavcıyla görüştü

Özbekistan Büyükelçiliği yetkililerin cuma günü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gittiği ve bilgi aldığı öğrenildi. Büyükelçilik yetkilileri görüşmeyle alakalı ilerleyen günlerde açıklama yapabileceklerini ifade etti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar