NAK Kargo beş işçiyi zorla ücretsiz izne çıkardı!

NAK Kargo beş işçiyi zorla ücretsiz izne çıkardı!

İzmir Işıkkent’teki NAK Kargo’da kölece çalışma koşullarına ve Ocak ayı zammına itiraz eden beş işçi, zorla ücretsiz izin tutanağı imzalatılarak işyerinden uzaklaştırıldı

Pandemiyle birleşerek derinleşen ekonomik krizin yarattığı toplumsal yıkımın en yakıcı göstergelerinden birinin işsizlik ve hayat pahalılığı olduğu gerçeği adeta çığlıklaşıyor. İntiharlar bu çığlığın en trajik yansıması olmaya devam ediyor. İşçi ve emekçiler cephesinde her şey dibe doğru giderken, patronların süreci fırsata çevirerek sömürüyü katmerlendirme çabaları da bu gerçeklerle atbaşı gidiyor. İşsizler ordusuna son olarak NAK Kargo’dan beş işçinin zorla ücretsiz izne gönderilmesi eklendi.

İzmir Işıkkent’teki NAK Kargo’da ocak zamlarına ve kölece çalışma koşullarına tepki gösteren beş işçi, “Pandemi ve mevsimsel dönemlere bağlı olarak işlerin azalması” gerekçesiyle dün zorla ücretsiz izne çıkarıldı.

Uzun mesailer, sağlıksız çalışma koşulları, mobbing, yetersiz yemekler, düşük ücret gibi sayısız sorunun bir arada yaşandığı iş yerinde işçiler, ocak ayı zamlarına ve kölece çalışma koşullarına itiraz ettikleri anda kendilerine zorla imzalatılan ücretsiz izin tutanağıyla uzaklaştırıldılar.

Beş işçiye “Pandemi ve mevsimsel dönemlere bağlı olarak işlerin azalması” gerekçesiyle zorla imzalatılan ücretsiz izin tutanağının ardından işçiler insanca ve güvenceli çalışma talepleriyle mücadeleyi sürdüreceklerini belirttiler.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar