NAK Kargo işçi düşmanlığını sürdürüyor!

NAK Kargo işçi düşmanlığını sürdürüyor!

Zorla ücretsiz izne çıkarılan beş NAK Kargo işçisinin direniş alanına kamyon dorseleri bırakılarak işçi düşmanlığının altı bir kez daha çizildi

İzmir Işıkkent’teki NAK Kargo’da ocak zamlarına ve kölece çalışma koşullarına tepki gösterdikleri için “Pandemi ve mevsimsel dönemlere bağlı olarak işlerin azalması” gerekçesiyle zorla ücretsiz izne çıkarılan beş NAK Kargo işçisinin direniş alanına kamyon dorseleri bırakıldı. İşçi düşmanı bu tutuma tepki gösteren direnişçiler, “Hiç bir engel hiç bir barikat bizi duramayacak NAK kargo işçisi direniyor” diye belirttiler.

Uzun mesailer, sağlıksız çalışma koşulları, mobbing, yetersiz yemekler, düşük ücret gibi sayısız sorunun bir arada yaşandığı NAK Kargo’da işçiler, ocak ayı zamlarına ve kölece çalışma koşullarına itiraz ettikleri anda kendilerine zorla imzalatılan ücretsiz izin tutanağıyla işyerinden uzaklaştırıldılar.

Beş işçiye “Pandemi ve mevsimsel dönemlere bağlı olarak işlerin azalması” gerekçesiyle zorla imzalatılan ücretsiz izin tutanağının ardından işçiler insanca ve güvenceli çalışma talepleriyle mücadeleyi sürdüreceklerini belirterek, işyeri önünde direniş başlattılar.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar