ODTÜ Bahar Şenliği iptal edildi

ODTÜ Bahar Şenliği iptal edildi

UGT tarafından her yıl düzenlenen ve dört gün süren şenlik atanmış Rektör Verşan KÖK tarafından iptal edildi

ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu (UGT) tarafından her yıl düzenlenen ve dört gün süren şenlik Rektörlük tarafından iptal edildi. Öğrenciler tarafından ‘Devrim Stadyumu’ olarak adlandırılan alanda yapılan etkinlik, önce Rektörlüğün otoparkı adres göstermesi ardından da öğrencilerin bu durumu kabul etmemesi üzerine iptal edildi.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde her yıl düzenlenen Uluslararası Bahar Şenliği’nin iptali ile ilgili Rektörlük tarafından “Üniversitemizin mevcut teknik ve idari olanakları ile gerçekleştirilmesi mümkün olmadığından, 33’üncü Bahar Şenliği’nin yapılamayacağını bilgilerinize sunarız” açıklaması yapıldı.

Rektörlükten ise konuya ilişkin olarak yapılan açıklama şöyle:

Sevgili Öğrencilerimiz,

 

ODTÜ 33. Uluslararası Bahar Şenliği düzenlenmeleri ile ilgili Uluslararası Gençlik Topluluğu (UGT) ve ilgili diğer topluluklarla 22 Şubat, 27 Şubat, 26 Mart ve 8 Nisan 2019 tarihlerinde bir dizi toplantı yapılmıştır.

 

İlgili topluluklara Bahar Şenliği ile ilgili, üniversitemizin mevcut olanakları çerçevesinde, özellikle topluluklarımızın potansiyelini ve üniversitemizin uluslararası yönünü ortaya çıkaracak şekilde 24, 25, 26 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilmek üzere bir şenlik formatı önerilmiştir.

 

Söz konusu öneri, KKM Otopark alanının saat 22:00’ye dek ve KKM salonlarının mesai saatleri içinde topluluk standları ve etkinlikleri için kullanımı, otopark alanında Rektörlük olanakları ile kurulacak sahnede müzik topluluklarının sahne alması, Avusturya Elçiliği katkıları ile Avusturya’dan gelecek sanatçıların konseri, uluslararası öğrenci standlarının kurulması ve kermes talebinde bulunan toplulukların hazırlayacakları yiyecek standlarını içermektedir.

 

Yukarıda ayrıntıları verilen öneri, şenlik formatının geçtiğimiz yıllardaki hali ile kalması talebi ile UGT tarafından kabul edilmemiştir. Bu çerçevedeki şenliğin üniversitemizin mevcut teknik ve idari olanakları ile gerçekleştirilmesi mümkün olmadığından, 33. Bahar Şenliği’nin yapılamayacağını bilgilerinize sunarız.

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar