ODTÜ’de TGB-polis el ele!

ODTÜ’de TGB-polis el ele!

ODTÜ’de dün provokasyon yaratmaya çalışırlarken beyaz pikaplarla kaçmak zorunda kalan TGB’liler bugün de yemekhanede provokasyona girişti. Polis hızla okula girdi ve devrimci demokrat öğrencilere saldırırken, TGB’lileri korumaya aldı!

Daha önce Ülkü Ocakları ve AKP Gençlik Kolları ile ODTÜ’ye girmeye çalışan TGB’liler, dün de okula girmek istemişti. Devrimci-demokrat öğrencilerin müdahalesiyle geldikleri beyaz pikap türü araçlarla okuldan ayrılan TGB’liler, bugün de yemekhanede provokasyon çıkarmaya kalkıştı.

Devrimci demokrat öğrencilerin “ODTÜ’de sizi barındırmayacağız” diyerek müdahale etme çabasının karşısına polis dikildi! Polis; gerici sloganlar atıp, öğrencileri tehdit eden TGB’lileri güvenli alana alırken, devrimci demokrat öğrencilere saldırdı. Gaz da kullanılan saldırıya tepkiler devam ediyor.

ODTÜ’li öğrencilerin polisin bu kadar hızlı okula girmesine dair sorular sorarak tepkilerini ifade etti.

OdtuSavunulmali hesabından yapılan paylaşımlarda şunlar belirtildi:

Dün ODTÜ’den kovulan TGB şimdi de yemekhanede provakasyon yapıyor. ODTÜ’de sizi barındırmayacağız!

 

TGB’nin yarattığı provokasyon sonucu polis yine ODTÜ’de! Polisin de TGB’nin de ODTÜ’de yeri yok!

 

Polisin en ufak müdahalede bulunmadığı ve yemekhanede adeta güvenli alan yarattığı grup, sloganlar atmaya devam ediyor. İçlerinden bir tanesi ise elini kolunu sallayarak arkadaşlarımızı tehdit etme cüretinde bulunuyor Polis bu faşist gruba değil bize saldırıyor ve gaz atıyor.

 

TGB’nin attığı sloganların hemen akabinde polisin kampüse girmesi ve bize saldırmasına dair soruyoruz; Polis nerede bekliyordu? Polis nasıl bu kadar hızlı kampüse girebildi? Bundan sonra da her durumda kampüse girip, provokatörleri korurken bize saldırmaya devam mı edecek? 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar