Öldüremedikleri Osman Şiban’ı gözaltına aldılar!

Öldüremedikleri Osman Şiban’ı gözaltına aldılar!

Helikopterden atılarak işkence edilen ve bu nedenle sağlığını kaybeden Osman Şiban, Mersin’de bulunan evine yapılan baskınla gözaltına alındı, ambulansla rapor için hastaneye götürülen Şiban’ın buradan Van’a götürüleceği öğrenildi!

Devlet her alanda “gücünü” gösteriyor. Dün Cargill işçilerine “Biz devletin gücüyüz, neler yapabileceğini orada gösteririz size. Siz merak etmeyin” diyerek gözaltına alıp, izin verdiği halde sokağa çıkma yasağı cezası keserek bugün yaptığı işkencelerle öldüremese de yatalak hale getirdiği Osman Şiban’ı tedavi gördüğü evinden gözaltına aldırarak… Soylu daha önce yaptığı açıklamalarda Şiban ve hayatını kaybeden Servet Turgut’u milis ilan ederek hedefe çakmış, kendilerine yapılan işkenceleri de “askerin duygusalllığı”yla açıklamıştı. 

Helikopterden atılarak onlarca asker tarafından linç edildiği için ciddi sağlık sorunları yaşayan ve bu nedenle Mersin’deki evinde tedavi gören Osman Şiban, bu sabah yapılan baskınla gözaltına alındı.

Şiban, 11 Eylül 2020’de Van’ın Çatak ilçesinde operasyona çıkan askerler tarafından gözaltına alındıktan sonra yaşamını yitiren Servet Turgut ile birlikte helikopterden atılmış, onlarca asker tarafından linç edilmişti. Şiban, o işkenceler sonucu yatakta tedavi görmek zorunda bırakılmıştı, Servet Turgut ise hayatını kaybetmişti.

Bu sabah Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir  soruşturma kapsamında polis Mersin’in Akdeniz ilçesine bağlı Güneş Mahallesi’nde ikamet eden Osman Şiban’ın evine baskın düzenledi. Baskın sonrası Şiban gözaltına alınarak, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere ambulansla Toros Devlet Hastanesi’ne götürüldü. 

Gördüğü işkence sonrası evinde tedavisi devam eden Şiban’ın kontrollerinin yapılması için sağlık heyetin toplanmasının beklendiği öğrenildi.

Şiban’ın işlemleri sonrası soruşturmanın yürütüldüğü Van’a götürüleceği öğrenildi. 

Van’ın Çatak ilçesinde 11 Eylül 2020’de askerler tarafından alıkonulan Osman Şiban ve yaşamını yitiren Servet Turgut’un helikopterden atılarak, işkenceye maruz bırakılmıştı. Şiban tedavisi için Mersin’de ikamet eden ailesinin yanına getirilmişti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar