Özgür Gelecek gazetesi Bursa bürosuna baskın

Özgür Gelecek gazetesi Bursa bürosuna baskın

Özgür Gelecek Gazetesi, Bursa irtibat bürolarına 13 Haziran günü düzenlenen baskında üç muhabirlerinin gözaltına alınıp, büroda bulunan bütün materyallere el konulduğunu duyurdu.

Özgür Gelecek Gazetesi Bursa irtibat bürosuna13 Haziran günü yapılan polis baskınında üç gazete çalışanı gözaltına alındı.

Gazetenin polis baskınına ilişkin yaptığı yazılı açıklama şöyle:

Kaldırıldığı iddia edilmesine karşın tüm uygulamaları yasallaştırılarak tüm ülkeyi kapalı bir hapishaneye dönüştüren OHAL’de devrimci ve yurtsever basına yönelik saldırılar sürüyor. Hemen her gün basın emekçileri gözaltına alınıp gazetecilik faaliyetleri nedeniyle cezalandırılmaya çalışılıyor. Keza bugün ETHA’nın İstanbul’da bulunan bürosuna dönük baskın da bunun bir örneği… Bu saldırıların bir devamı da Bursa’da yaşandı. Gazetemiz Özgür Gelecek muhabirlerinden Sevda Erkılınç, Togay Okay ve Hüseyin Camkıran, 13 Haziran Perşembe günü saat 11.00 civarında gözaltına alındılar. Örgüt propagandası gerekçesiyle gözaltına alındıkları belirtilen muhabirlerimiz hakkında dört günlük gözaltı kararı uygulanacağı belirtilirken, muhabirlerimizin Pazartesi günü Savcılığa çıkarılması bekleniyor. Muhabirlerimize dönük gözaltının yanı sıra irtibat büromuza ait yüzlerce kitap, yayın arşivi ve büro malzemesine de el konuldu.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar