Özgürlükçü Demokrasi yalnız değildir!

Özgürlükçü Demokrasi yalnız değildir!

Faşizmin tabutuna beraber çivi çakıyoruz, mezarını da beraber kazacağız!

Yaşasın Örgütlü ve Kolektif Mücadelemiz!

Muhalif seslerin bir bir susturulmaya çalışıldığı, derneklerin mühürlenip gazetelerin kapatıldığı, devlet politikasını eleştiren öğrencilerin evlerine düzenlenen operasyonlarla gözaltına alındığı faşizm koşullarında en önemli silahımız dayanışma olmalıdır.

Bugün sabah saatlerinde, Özgürlükçü Demokrasi gazetesine yapılan polis baskının ardından gazete çalışanları gözaltına alınıp gazeteye kayyum atandı. Özgürlükçü Demokrasi’ye yapılan bu saldırı dünden bugüne çalışanlarına infazların, bürolarının bombalanması ve tutuklamalar devletin faşist geleneğinin AKP eliyle sürdürülmesinin devamıdır.

Faşist devlet, muhalif basını susturmak için sansür duvarlarını Özgürlükçü Demokrasi özelinde bir kez daha örmeye çalışıyor. Ancak atladığı bir nokta var; onun polisi, kayyumu, yandaş hukukçuları varsa bizim de dayanışma bilincimiz var!  Onların sesimizi kısma girişimlerine biz bu örgütlü ve kolektif dayanışmayla yanıt vereceğiz.

Tüm Özgürlükçü Demokrasi emekçileri; bürolarımız sizin bürolarınız, tüm kurum ve teknik olanaklarımız sizin olanaklarınızdır.

Fikri, eylemi, kültürü, ahlakı, dili, dini; kısacası insana dair her şeyi kendi belirlediği kalıplarda tek tipleştirmeye çalışan sistemin tabutuna beraber çivi çakıyoruz, mezarını da beraber kazacağız.

Yaşasın devrimci dayanışma!

 

Tek Tipe Karşı Mücadele Platformu


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar