Özgürlükçü Demokrasi’ye polis baskını

Özgürlükçü Demokrasi’ye polis baskını

Gazeteye ve basıldığı matbaaya kayyum atandı

Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi’nin merkez binası ve basımının yapıldığı matbaa polis tarafından basıldı. Polis aramasından sonra TMSF görevlisinin kaldığı gazete binasında avukatlara, hem gazeteye hem de matbaaya kayyum atandığı bildirildi.

Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi’nin İstanbul Beyoğlu ilçesinde bulunan merkez binası ve gazetenin basımının yapıldığı matbaa gece yarısı polis tarafından basıldı. Özel harekat polisleri tarafından gece saat 00.30 sıralarında yapılan baskınlarda binalar arandı. Saat 03.00’e kadar devam eden aramalardan sonra gazete merkez binasına sabah saatlerinde giden avukatlar karşılarında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndan (TMSF) gelen görevliyi görüyor.

GAZETE VE MATBAAYA KAYYUM ATANDI 

TMSF görevlisi avukatlara, Engin Basın Yayın San. Tic. Ltd. Şti. bünyesinde çıkan Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi’ne ve gazetenin basımının yapıldığı Gün Matbaacılık Reklam Film Basın Yayın Tanıtım San. Tic. Şti’ye kayyum atandığını bildirdi. TMSF görevlisi, kayyum atamasına ilişkin olarak herhangi bir bilgi veremeyeceklerini ve TMSF’den bilgi alınabileceğini kaydetti.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndan (TMSF) yetkili bir kişi kayyum olarak gazete ve matbaaya gönderildiği öğrenildi.

Öte yandan hem gazetenin hem de matbaanın bazı çalışanlarının gözaltına alındığı öğrenildi. Ancak gözaltına alınanların kimler olduğu ve kaç kişi oldukları henüz öğrenilemedi.

Mezopotamya Ajansı


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar