Özsüt işçileri direndi, kazandı!

Özsüt işçileri direndi, kazandı!

Özsüt işçilerin 2 aylık ücret, fazla mesai, yemek kartları ve işten atılan arkadaşlarının tüm haklarının ödenmesi talebiyle başlattıkları direniş beşinci günü olan dün sonuç verdi, işçilerin tüm alacakları hesaplarına yatırıldı

Özsüt işçilerinin 2 aylık ücret alacakları, fazla mesaileri, ödenmeyen yemek kartları, işten atılan arkadaşlarının tazminat ve diğer haklarının ödenmesi talebiyle Kadıköy şubesi önünde başlattıkları eylem beşinci günü olan dün sonuç verdi, işçilerin tüm alacakları hesaplarına yatırıldı.

Özsüt kurumsal markasıyla faaliyet gösteren STP Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ firmasında çalışan işçiler Kadıköy’de yaptıkları eylemlerde “Özsüt’de hak gaspına son!” pankartı açarak, patronun verdiği sözlere rağmen haklarını gasbetmeye devam ettiğini anlatıp, buna izin vermeyeceklerini belirtmişti.

İşçiler son direnişlerinden önce de aynı yerde eylem başlatmış, Özsüt patronu bunun üzerine 5 işçinin alacakları yatırırken, geri kalanların da 11 Temmuz’da ödeneceğinin sözünü vermişti. Bu söze rağmen belirtilen tarihte işçilerin gasbedilen hakları ödenmedi. Bu arada hesaplarına alacakları yatırılan beş işçi de diğer arkadaşlarının alacakları ödenmeden bu paraya dokunmayacaklarını belirterek, tutum aldılar.

13 Temmuz’dan beri Özsüt’ün önünde bir kez daha direniş başlatan işçiler net tutumlarıyla Özsüt’ün tüm alacaklarını ödemesini sağladılar.

İşçiler bu kazanımı dün Rıhtım İşbankası önünden başlattıkları yürüyüşü Kadıköy Özsüt şubesi önünde basın açıklaması yaparak sonlandırarak duyurdular.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar