Pankartlarımız Bakırköy ve Topkapı’da

Pankartlarımız Bakırköy ve Topkapı’da

Gericilerin engelleme çabalarına rağmen pankartlarımız bugün de Bakırköy ve Topkapı köprülerinde

İstanbul’da son günlerde pankartlarla sürdürdüğümüz 1 Mayıs çalışmalarımıza bugün de devam ettik. Bu kez pankartlarımızı Bakırköy ve Topkapı mevkilerine astık.

Cevizlibağ Metrobüs Durağı’nın hemen önündeki köprüye astığımız “Halkların kardeşliği için 1 Mayıs’ta Taksim’e” pankartımız etrafta olan emekçilerin ilgisini çekerken; “Kolay gelsin, dikkat edin kendinize” diye bize seslenen bir kadına “1 Mayıs’ta Taksim’e gelecek misiniz?” diye yanıt verdiğimizde “Tabii, görüşürüz orada”cevabını aldık.

Bir sonraki pankartımızı ise Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nin önündeki köprüye astık. Burada ise bir önceki durağımızın tam tersi bir tepkiyle karşılaştık. Pankartımızı asarken bizi engellemeye çalışan hatta daha da ileri gidip elimizden pankartı çeken bir vatandaştan ihbar edilme tehdidi almamıza rağmen “Sömürü düzenine karşı 1 Mayıs’ta Taksim’e” pankartımızı asmayı tamamladık.

Tüm engelleme çalışmalarına rağmen, bizim yanımızda olan işçi ve emekçilerin desteğini alarak çalışmalarımıza çeşitli biçimlerde devam edeceğiz.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar