Panzerin ezdiği çocukların ailesi: Rahat uyuyabiliyorlar mı?

Panzerin ezdiği çocukların ailesi: Rahat uyuyabiliyorlar mı?

Panzer Davası’nda sanık polis Ömer Yeğit hakkında verilen 19 bin TL para cezasının istinaf tarafından da “uygun” görülmesine tepki gösteren Yıldırım kardeşlerin ailesi, “Vicdanları rahat mı? Rahat uyuyabiliyorlar mı?” diye sordu.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde, 3 Mayıs 2017 tarihinde evlerine giren panzerin altında ezilerek yaşamını yitiren 7 yaşındaki Muhammed ve 6 yaşındaki Furkan Yıldırım kardeşlerin ölümüne neden olan sanık Polis Ömer Yeğit hakkında verilen 19 bin TL para cezası ile Polis Amiri M.M. hakkında verilen beraat kararına karşı yapılan istinaf başvurusu, “kanuna uygun” denilerek reddedildi.

Anne Nesime Yıldırım ve babaanne Ayşe Yıldırım, Muhammed ile Furkan’ın yaşamına karşılık “uygun” görülen karara tepki gösterdi.

MA’dan Zeynep Durgut’a konuşan anne Yıldırım, “Kararı kabul etmiyoruz ama ne yazık ki elimizden de hiçbir şey gelmiyor. Çocuklarımızın katillerini cezalandırmak için çok uğraştık ama çok utanç verici bir karar verildi. Bu insanların cezalandırılması gerekiyordu. Allah yanlarına bırakmasın” dedi.

“Katilin yüzünü görmek isterdim”

Babaanne Ayşe Yıldırım da tepkisini şöyle dile getirdi: “Acımızın azıcık da olsa azaltılması için katilin cezalandırılması gerekiyordu. Suçsuz olsaydılar gelip bizden özür dilerlerdi. Ama suçlular ve özür dileyecek yüzleri yok. O caddede panzerin ne işi vardı?  Ne bir çatışma ne de bir savaş hiçbir şey yoktu o saatte. Çocuklarımızı uykularında katlettiler. Bunu bize yaşatmaya hakları var mıydı? Nefes aldığımız sürece bunu unutmayacağız. Torunlarımın ölümüne sebep olan o katilin yüzünü bir kez görmek isterdim. Bu nasıl bir insandı ki; iki çocuğun ölüme neden oldu. Vicdanları rahat mı? Rahat uyuyabiliyorlar mı? 3 yıldır yüreğimiz yanıyor. Tek bir isteğimiz vardı bunu yapanların en ağır bir şekilde cezalandırılması ama onu bile çok gördüler.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar