Polisin darp ettiği esnaf üst üste kalp krizi geçirdi!

Polisin darp ettiği esnaf üst üste kalp krizi geçirdi!

İzmir Konak’ta GBT yapmak isteyen Yunus polislerine “arabamı parkedip geleyim” dediği için dövülen, yerde yatarken biber gazı sıkılıp, tekmelenen 25 yaşındaki Mehmet Şerif Coşkun, bu sırada üst üste kalp krizi geçirdi

İzmir’in Konak ilçesine bağlı Kadifekale’de 25 yaşındaki mahalle esnafı Mehmet Şerif Coşkun’a, devriye gezen Yunus polisleri tarafından GBT yapılmak istendi. Coşkun polise “arabamı park edip geleyim” dediği için dövüldü, yerde yatarken biber gazı sıkıldı. Coşkun, bu sırada üst üste kalp krizi geçirdi.

Mezopotamya Ajansı’ndaki haberde olayın tanığı Mahsun Öztekin’in anlatımları da yer aldı. Öztekin, polisin GBT için kimlik sorduğu Coşkun’a “Arabamı park edip geleyim” dediği için saldırdığını kaydetti.

Öztekin olayı şu sözlerle anlattı:

Arkadaşım Şerif 25 yaşında. Çocukluğundan beri Kadifekale’de yaşıyor. Ailesiyle birlikte bakkal dükkanı işletiyor. Cuma günü bakkal dükkanındaydı. Arabayı park etmek için çıkmıştı. O esnada yunus polisler geldi ve GBT yapmak istediklerini söylediler. Şerif de ‘arabayı park edeyim, yaparsınız’ dedi. 6 yunus polisi hiçbir şey yapmadığı halde, Şerif’i araçtan indirip dövmeye başladı. Yerde yatarken biber gazı sıkıp, tekmelediler. Olay esnasında kalabalık oluştu, bizler polislerin şiddetini durdurmaya çalıştık. Fakat bize de şiddet uyguladılar. Tüm bunları telefonuyla kameraya çeken arkadaşımın elinden telefonu alıp, görüntüleri sildiler. Daha sonra ben birkaç dakikalık video çektim. Bunu da silmek istediler ama telefonumu vermedim.

Coşkun’un tedavisi Bozyaka Devlet Hastanesi’nde sürerken, ailesi polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar