Polisten Recep Hantaş’ın ailesine: Yanlışlıkla öldürüldü!

Polisten Recep Hantaş’ın ailesine: Yanlışlıkla öldürüldü!

Sümerpark’ta polis tarafından katledilen Recep Hantaş’ın cenazesi polis ablukası altında defnedildi, aile polisin “Recep burada yanlışlıkla öldürüldü” dediğini aktardı.

Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesi’ndeki Sümerpark’ta sabaha doğru saat 04:00 sıralarında polis kurşunuyla katledilen Recep Hantaş’ın cenazesi, polis ablukası altında Yenişehir Mezarlığı’na defnedildi. Polis Hantaş’ı katletmiş olmasına kılıf bulmakta gecikmedi. Buna göre Recep, arama listesinde olan birisiyle görüşmüştü ve yanlışlıkla vurulmuştu!

Jinnews’in haberine göre ismi öğrenilemeyen bir gençle parkta otururken katledilen Recep’in ailesi haberi polisin telefonuyla öğrendi. Polislerin araması üzerine Dicle Üniversitesi Hastanesi’ne giden aile, Recep’in yaşamını yitirdiğini burada öğrendi. Polisin kendilerine “Recep arama listesinde olan biriyle görüştü, operasyon yapıldı ve Recep burada yanlışlıkla öldürüldü” dediğini aktaran aile bireyleri, devamında yaşananları şöyle aktardı:

Hastanedeki polisler cenazenin bir an önce defnedilmesi için dayatmada bulundu. Bizler daha olayın şokundayken, yanımıza gelen polisler, cenazeyi morgdan hemen alıp mezarlığa götürmemizi istedi. Kardeşimin cenazesini alıp Yeniköy Mezarlığı’na gittiğimizde mezarlığın abluka altına alındığını gördük. Mezarlığın tüm kapıların önüne zırhlı araçlar konuşlandırılarak geçişlere kapatılmıştı. Bizim haricimizde kimseyi mezarlığa almadılar. Cenazenin dini vecibeleri yapılırken polisler bize sık sık ‘Acele edin kalabalık olmadan bir an önce defnedin’ baskısı yaptı. Cenazeyi polis ablukasında alelacele bir şekilde defnetmek zorunda kaldık.

Polis daha önce de tehdit etmişti

Aile bireyleri Recep’in daha önce de polis tarafından defalarca durdurulduğunu ve tehdit edildiğini aktardı. Adli Tıp Raporu’nu beklediklerini belirten aile, polisler hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar