Provokatör Beril Çuhadaroğlu!

Provokatör Beril Çuhadaroğlu!

İhlas haber Ajansı (İHA) temsilcisi Beril Çuhadaroğlu, Nusaybin’de halka hakaret ederek provokasyon yapmaya çalıştı

Devletin sınır ötesindeki işgal girişimi sürerken,  sınır  için de de savaş karşıtı görüş bildirenler  gözdağıyla susturulmaya çalışıyor. Devlet medyası, trolleri, kolluk kuvvetleri, savcıları ve “sanatçı”larıyla muhalif sesleri bastırmak için çok yönlü bir savaş başlatmış durumda. Savaşa karşı olduğunu söyleyenlerin “vatan haini” ilan edildiği, kürt karşıtlığında ortaklaştırdığı bu ortamda olan ise yine sivillere oluyor.

Devletin kendilerinden beklediğini ‘layıkıyla’ yerine getirmek için ise bir çok ‘savaş sevici’ iş başına geçmiş durumda. Bunların en başında da çanak yalayıcı medya geliyor. Kendisine verilen tarihi misyonu bir kez daha oynamak üzere tabiri caizse birbirlerini ezerek iş başına koşturup, göze girmeye çalışıyorlar. Taraflı ve yalan haberlerin yanı sıra, görevlerinden biri de Kürt halkını aşağılamak ve provokasyon yaratmak.

Dün bu işgal girişiminin bir bilançosu olarak Nusaybin’de 9 sivil vatandaş yaşamını yitirmişti. Kendine verilen emri iyi algılamış olan İHA Mardin Temsilcisi Beril Çuhadaroğlu, bölgede provokasyon girişiminde bulundu ve halka hakaretler etti.

Yaptığı çekim sırasında halka dünkü patlamayı YPG yaptı dedirtmeye çalışan Çuhadaroğlu, halkın “onlar yapmadı” demesi üzerine, “YPG’nin yaptığını kabul etmiyorlar” diyerek, kendisine tepki gösteren yurttaşları polise şikayet etmekle tehdit etti.

Daha da azgınlaşan Çuhadaroğlu, ağzından köpükler saçarak vatandaşlara saldırmaya, hakaret etmeye başladı. Orada bulunan işgalci ordudan güç alan ve kendisine birşey yapılamayağına olan inancıyla pervasızlaşan provokatör Cuhadaroğlu, tepki gösteren Nusaybin halkına “terör sevicileri” sözleriyle saldırmaya devam etti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

1 Yorum

İlgili yazılar