Ramin, Zanyar ve Luqman’ın cenazeleri ailelerine verilmedi

Ramin, Zanyar ve Luqman’ın cenazeleri ailelerine verilmedi

İran rejimi 8 Eylül’de Kerac’ta bulunan Recaişar zindanında idam ettiği 3 Kürt devrimcinin cenazelerini ailelerine vermeyerek bugün Tahran’da defnedecek!

İran faşist molla rejiminin, önceki gün idam ettiği Kürt devrimcilerden Zanyar Muradî, Luqman Muradî ve Ramîn Hossein Panahi’nin ailelerini arayarak, cenazelerin kendilerine teslim edilmeyeceğini, Tahran’da toprağa verileceğini ve sadece defin işlemleri sırasında ailelerin orada bulunmalarına izin verileceğini ilettiği belirtildi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre 8 Eylül’de Kerac’ta bulunan Recaişar zindanında idam edilen 3 Kürt devrimcinin cenazeleri bugün Tahran’da defnedilecel.

Zanyar’ın ailesinin verdiği bilgilere göre, İran rejimi Zanyar ve Luqman Muradî’nin ailelerini arayarak bugün çocuklarını defnedeceklerini ve kendilerini çağırdığını söyledi. Cenazelerin Tahran’da toprağa verileceği belirtildi.

Öte yandan İran rejimi cenazeleri ailelere vermeyeceklerini, yalnızca gömülme işlemleri sırasında kendilerinin de bulunmalarını istedikleri belirtildi.

İran rejimi yetkilileri ise, Kürt gençler Zanyar Muradî ve Luqman Muradî’nin Beheştî Zehra mezarlığında Tahran’da toprağa verileceğini açıkladı.

Ramîn Hossein Panahî’nin kardeşi Emced de kardeşinin cenazesi hakkında, “Tahran’a gitme imkanımız şu anda yok. Daha başından Ramin’in cenazesini bize vermeyeceklerini söylemişlerdi” dedi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar