Reddedilmenin faturası bir aileden dört can!

Reddedilmenin faturası bir aileden dört can!

Sivas’ta Dursun D. İsimli erkek evlilik teklifini kabul etmeyen Gülbeyaz Genç’in ailesinden dört kişiyi katletti, katledilenlerden biri hamileydi. Gülbeyaz Genç de Dursun G. hakkında suç duyurusunda bulunmuş, koruma istemişti!

Kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddet, cinsel saldırı tırmanarak devam ediyor. Son günlerde daha açık hale gelen bu tabloda İstanbul Sözleşmesi’nden geri çekilmenin tartışılmasının bile motive edici bir etkiye sahip olduğu anlaşılıyor.

Reddedilmeyi, kadının bu konuda bir iradesinin olduğunu kabul edemeyen erkekler, vahşi cinayetler işliyor, bu saldırganlıklarını kadının ailesine doğru genişletebiliyor.

Sivas’ta dün böyle bir vahşet yaşandı. Dursun D. İsimli erkek evlilik teklifini kabul etmeyen Gülbeyaz Genç’in ailesinden dört kişiyi katletti.

Gülbeyaz Genç’in ailesinin evini basan Dursun D., üzerinde taşıdığı tabanca ile evde bulunan babası Turgut Kandur (65), annesi Döndü Kandur, kardeşi Can Serkan Kandur (24) ile hamile olan gelinleri Beyza Kandur’a ateş açtı.

Turgut, Beyza ve Can Serkan Kandur olay yerinde, Döndü Kandur ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Polisteki ilk ifadesindeyse “bana bıçakla saldırdılar” diyebildi!

Gülbeyaz Genç, Dursun G. hakkında bir gün önce suç duyurusunda bulunmuş, koruma kararı çıkarılmasını istemişti.

Medyanın tanıdık dili!  

Burjuva medya bu olayda da aynı magazinel yaklaşımla kurdu haber dilini. Gülbeyaz Genç’in eşinden ayrılma aşamasında olduğu, bu sırada Dursun G. ile telefon üzerinden ilişki kurduğu ve Dursun G.’nin evlilik teklifini reddedince de bu sonucun yaşandığı şeklinde. Öldürülen her kadının arkasından “o da niye böyle ilişkiler kuruyor ki?” ya da “orda ne işi varmış ki?” söylemleriyle cinayeti meşrulaştıran toplumsal gericiliğin nabzına uygun bir haber diliyle…

Gülbeyaz Genç’in Dursun G.’nin ailesine dönük katliam tehditleri üzerine Yeni Mahalle Polis Merkezi’ne başvurması, koruma istemesi haberde ayrıntı olarak kaldı. Haberin esasını bu oluşturduğu halde…

Bu bile Gülbeyaz Genç’in Dursun D. hakkında şikayetçi olması ve Dursun G.’nin bunu öğrenmesi üzerine cinayeti gerçekleştirdiği şeklinde verildi. Tıpkı, “Aile  birliğini dağıtan, erkekleri cinayete zorlayan İstanbul Sözleşmesi’dir” diyen gerici cenahla aynı noktada durularak.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar