Riyakarlıkları teşhir eden seçmenin evinin duvarına bıçak saplandı!

Riyakarlıkları teşhir eden seçmenin evinin duvarına bıçak saplandı!

Youtube kanalı İstanbultimes’a verdiği röportajda rejimin Kürt halkının oyları için sergilediği riyakarlığı teşhir ederek, Ekrem İmamoğlu’nu mağdur edildiği için destekleyeceğini söyleyen Kürt emekçi Reis Boz’un evine bıçak saplanarak, tehdit mesajı verildi

Youtube kanalı İstanbultimes’a verdiği röportajda rejimin Kürt halkı karşısındaki iki yüzlülüğünü, riyakarlığını teşhir ederek, Ekrem İmamoğlu’nu mağdur edildiği için destekleyeceğini söyleyen Kürt emekçi Reis Boz’un evine bıçak saplanarak, tehdit mesajı verildi.

Önceki gün Youtube kanalına İstanbul seçimine ilişkin verdiği röportajda rejimin Kürt oyları için yaptığı iki yüzlü atraksiyonları teşhir ederek, Kürt seçmenin İmamoğlu’nu neden destekleyeceğini örneklerle anlatan ve Süleyman Soylu’nun çetevari tehditlerinden krizin emekçilere ödetilen faturasına kadar pek çok konuda söz söyleyen Boz’un Avcılar Tahtakale’deki evinin duvarına dün akşam saat 19.00 sıralarında ismi yazılarak, üstüne de bıçak saplandı.

Yeni Yaşam gazetesinden Recep Karadoğan’ın haberine göre, Boz saldırının önceki gün yaptığı röportajın sosyal medyada gündem olmasından sonra denk geldiğini belirterek, “Saldırının Süleyman Soylu ve AKP’nin muhafazakar Kürtlerden oy almak için Hizbullahçıların tahliyelerine dikkat çeken konuşmamdan sonra yapılması manidar” dedi.

“Bunları beyaz Toroslardan tanıyoruz”

Biz bunları doksanlı yıllardan tanıyoruz, biz bunları Madımak’ta, Maraş’ta tanıyoruz; biz bunları beyaz Toros’lardan tanıyoruz” diyen Boz, “Korkunun ecele faydası yok, kimseye pabuç bırakmayacağım” şeklinde konuştu. Saldırının ailesini tedirgin ettiğini kaydeden Boz, tüm duyarlı kesimleri saldırıya karşı durmaya ve ilgili kurumları adım atmaya çağırdı.

“Siz Kürtleri aptal yerine mi koyuyorsunuz”

Reis Boz, İstanbul seçimine ilişkin verdiği röportajda Kürt seçmenin tavrına ilişkin konuşmuş ve Ekrem İmamoğlu’nu mağdur edildiği için desteklediğini söyleyerek, “Siz Kürtleri aptal yerine mi koyuyorsunuz?” diye sormuştu.

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar