İşgal harekatı başladı!

İşgal harekatı başladı!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rojava’nın işgali harekatının başladığını resmen duyurdu.

TSK ve adına Suriye Milli Ordusu denilen cihatçı savaş çetelerinin ortaklığında başlayan ve adına her saldırganlıktaki gibi ironik bir isimle ‘Barış Pınarı Harekatı’ denilen işgal harekatının, yığınak yapılan Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinin karşısındaki Resulayn’da bulunan 5 noktaya jetlerle yapılan saldırıyla başladığı belirtiliyor.

Tayyip Erdoğan açıklamasında, tıpkı ABD’nin Vietnam’da, Irak’ta ve aklımıza gelebilecek tüm işgal ve saldırı girişimlerinde yaptığı gibi yalan ve demagojiyle dolu şu ifadeleri kullandı:

Barış Pınarı Harekatı ile, Ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edeceğiz. Oluşturacağımız GÜVENLİ BÖLGE sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmelerini sağlayacağız. Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyacak, tüm bölge halkını terörün pençesinden kurtaracağız.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri’miz Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve Deaş terör örgütlerine karşı #BarışPınarıHarekatı‘nı başlatmıştır. Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir.

Askeri yetkililer daha sonra başlatılacak kara harekatından önce belirlenen noktaların vurulduğunu söyledi. ABD’nin hava sahasını sınırlandıracağı açıklamasından sonra yapılan bu saldırı, perde arkasında hangi pazarlıkların döndüğü konusunda sayısız soru işareti barındırıyor.

Suriye Demokratik Güçleri (QSD) bölgeden daha önce çekilmişti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar