Sahil Güvenlik görevlileri göçmen botunu batırmaya çalışıyor!

Sahil Güvenlik görevlileri göçmen botunu batırmaya çalışıyor!

Sosyal medyaya yansıyan bir videoda Türk Sahil Güvenlik görevlileri içinde kadın ve çocukların da bulunduğu göçmen botunu batırmaya çalışıyor!

Sosyal medyaya yansıyan bir video, her ortamda göçmenler için ne kadar büyük harcamalar yaptıklarını dile getiren, “misafirperverlik” tiratları çeken AKP’li devletin o iki yüzlü siyasetini bir kez daha ortaya serdi. AB’li emperyalistlerden para koparmaktan tutalım, ucuz işgücü olarak kullanılmaya ve gerekirse ırkçılığı körükleyerek işçi ve emekçileri zehirlemeye kadar birçok amaçla kullanılan göçmenler, bu sefer de sahil güvenlik görevlilerinin sergilediği saldırganlıkla gündemleşti.

Daha önce Yunan askerlerinin bir göçmen botunu batırırkenki görüntüleri üzerine (Kasım 2015) “insanlık dersi” vermekte yarışan burjuva medya, Türk Sahil Güvenlik görevlilerinin ellerindeki sopalarla içinde kadın ve çocukların da olduğu bir göçmen botunu batırma saldırganlığını yansıtan bu görüntülerle ilgili şu saate kadar tek bir haber bile geçmedi.

Her fırsatta insanlık dersi veren, her ders verdiği konuda da aslında birinci derecede suçlu olan burjuva devletin bu konudaki kirli sicilini de ortaya koyan videonun hangi tarihe ait olduğu, olayın nasıl başlayıp sona erdiği henüz bilinmiyor. Fakat sadece sallanan sopalar, tehdit eden duruş bile çok şey ifade ediyor. En başta da batan göçmen botları konusunda epey bir fikir veriyor!


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar