Sakarya Hendek: Cenaze mi kaçırıyorsunuz?

Sakarya Hendek: Cenaze mi kaçırıyorsunuz?

Patlamada dayısı Muhammet Seyfi Çanakçı’yı kaybeden Avukat Gülşen Uzuner, dayısının isminin hiçbir listede yer almadığını belirterek, “cenaze mi kaçırıyorsunuz?” diye sordu

MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun’un sahibi olduğu Hendek’teki Büyük Coşkunlar Havai Fişek fabrikasında meydana gelen patlama anında içerde kaç işçinin bulunduğuna dair sürekli değişen rakamlar verilmiş, son olarak da yedi işçinin öldüğü, 118’inin de yaralandığı açıklanmıştı. Fakat fabrikaya ilişkin anlatılanlar kayıtsız göçmen işçilerin varlığını gündeme getirmiş ve bu nedenle de ölü sayısının aslında resmi açıklamanın üstünde olduğu hatta 40-50 işçiden haber alınamadığı belirtilmişti.

TMMOB Ankara Şubesi’nin açıkladığı bu veri daha sonra ortaya çıkan gerçeklerle somut bir gerçeğe dönüştü.

Patlamada dayısı Muhammet Seyfi Çanakçı’yı kaybeden Avukat Gülşen Uzuner, dayısının isminin hiçbir listede yer almadığını söyledi.

Uzuner, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda “Devlet bilmiyor, patron nereden biliyor? Cenaze mi kaçırıyorsunuz?” diyerek şunları belirtti:

Dayımı Hendek’teki patlamada kaybettik.DNA testi için ornek verildi; henüz sonuç yok. Yarali ve ölüm kayitlarinda adi yok, bedeni yok. Ama aileyi arayip diyor ki muhtar cenazeniz yolda geliyor, patron demiş. Devlet bilmiyor, patron nereden biliyor? Cenaze mi kaçırıyorsunuz?

 

Yüksek sesle sorduğumuz sorumuzun yanıtını aldık. Cenazemizi teslim ediyorlar şimdi.

Belli ki asker ölümlerinde olduğu gibi MÜSİAD’lı patronlardan birinin fabrikasında yaşanan katliamda da cenazeler kaçırılacak, ölümler saklanacak, göçmen işçilerse gündeme bile gelmeyecek!


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar