Saldırgana “cinler musallat olmuş”!

Saldırgana “cinler musallat olmuş”!

Otobüste tekmelenen Ayşegül Terzi’nin saldırganı Abdullah Çakıroğlu serbest bırakıldı

Geçen sene belediye otobüsünde yolculuk ederken şort giydiği için tekmelenen Ayşegül Terzi’ye saldıran erkek bugün görülen ilk duruşmada serbest bırakıldı.

Bugün görülen duruşmada Ayşegül Terzi’ye 15 kadın avukat destek oldu.

Kendini savunan saldırganın sözleri ise oldukça şaşırtıcıydı. Saldırgan Abdullah Çakıroğlu kendisine “cinlerin musallat olduğunu”, bu hastalığı yıllardır yaşadığını, bu yüzden bir “hocaefendiye” gidip ilaç aldığını söyledi.

Saldırgan Çakıroğlu olayı anlatırken “bayanın oturuşunun müstehcen olduğunu” ve ona “doğru oturmasını” söylediğini aktardı. Bu uyarmalara rağmen onu dinlemeyen kadına tekme attığını, ama bilerek değil, “hastalık halinde istemeden” yaptığını iddia eden erkek, savunması boyunca “Doğruları birinci dereceden Kuran-ı Kerim’den almak zorundayız”, “Kadının haya perdesinin oluşması için örtüsü olması gerekiyor”, “Aksi taktirde insanları suça teşvik ediyor, insanların şehvet duygularını kabartıyor” gibi cümleler kurarak suçu işleyenin kendisi değil, masum dini duyguları ve akli rahatsızlığı olduğunu anlatmaya çalıştı.

Saldırgan erkek Çakıroğlu’nun avukatı Şemsi Dak ise davaya ilgi gösteren kadın örgütlerinin bu dava üzerinden toplumu kutuplaştırmaya çalıştığını ve davanın “kadın haklarıyla hiçbir ilgisi olmadığını” söyledi.

Mahkemenin sanık Çakıroğlu’nun tahliyesine karar vermesinin ardından Ayşegül Terzi sinir krizi geçirdi. “Öldürecek beni” diye bağıran genç kadının bir avukatı hakime “Ya müvekkilimin başına bir gelirse…” diyerek tepki gösterdi. Hakim ise avukata, “Şu an hastaneye sevk edilecek bir durumu yok. Başka bir girişimde bulunursa bildirirsiniz” dedi.

Böylece bir kadın düşmanı saldırgan, bir potansiyel katil daha elini kolunu sallayarak sokaklara geri döndü.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et