Salgının kontrolden çıktığı Kayseri’de doktorlar odalarını boşalttı

Salgının kontrolden çıktığı Kayseri’de doktorlar odalarını boşalttı

Kayseri Şehir Hastanesi’nde görevli Doktor Şamil Gergin, sosyal medya hesabından yaptığı “Şahsi odalarımızı da Covid 19 hasta yatırmak için boşalttık” paylaşımıyla salgının kentte ulaştığı vahim boyutları bir kez daha hatırlattı

AKP Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş’ın oğlu Batuhan Elitaş’ın koronavirüs tedavisi için ambulans uçakla Ankara Şehir Hastanesi’ne sevk edildiği işçi kenti Kayseri’de, hastaneler tıklım tıklım ve doktorlar hastalar için odalarını boşaltmak durumunda kalabiliyor!

Salgının kontrolden çıkması sağlık emekçilerini tüketirken, hastaları da “seçim yapılmak zorunda kalınan” hale getiriyor. Daha önce Tabip Odası Başkanı Mehmet İlhan Şahin’in isyan ederek, “Artık yeter, Kayseri yanıyor! Yönettiği şehir için sorumluluk alamayanlar koltuklarını terk etsin” dediği kentte, yayılım çığırından çıkmış durumda. O kadar ki, doktorlar hastalar için odalarını boşaltmak zorunda kalıyor.

Bu gerçek bugün Kayseri Şehir Hastanesi’nde görevli Doktor Şamil Gergin’in sosyal medya hesabından yaptığı “Şahsi odalarımızı da Covid 19 hasta yatırmak için boşalttık” paylaşımıyla dile geldi.

Kent hastalıktan kırılırken; işçileri ücretli izne, zarar uğrayan esnafın kayıplarını telafiye, hiçbir geliri olmayan emekçileri desteklemeye yanaşmayıp, 14 günlük toplu karantina uygulamayan, çarkların dönmesi stratejisiyle hareket eden burjuva devlet ve temsilcileri hiçbir adım atmama ısrarlarını sürdürüyor!


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar