Selahattin Demirtaş’ın cezası onandı

Selahattin Demirtaş’ın cezası onandı

AİHM’in kararından sonra “karşı hamle yaparız” diyen Tayyip erdoğan’ın o hamleden neyi kastettiği bugün netleşti. Selahattin Demirtaş’a ‘silahlı terör örgütü propagandası yapmak’ suçu kapsamında verilen ceza bölge idare mahkemesince onandı!

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutuklu yargılandığı dava hakkında verdiği “derhal serbest bırakılmalıdır” kararından sonra “Biz de karşı hamlemizi yaparız” diyen AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın o hamleden neyi kastettiği bugün netleşti.

Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder hakkında ‘silahlı terör örgütü propagandası yapmak’ suçu kapsamında verilen hapis cezaları bugün İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi’nce onandı.

Bölge Adliye Mahkemesi’nin Demirtaş ve Önder’e verilen cezayı onaması avukatlar tarafından ‘Demirtaş’ı içeride tutmanın formülü bulundu. Şimdi artık AİHM’in verdiği kararı da uygulayabilecekler” şeklinde yorumlandı.

CEZALAR ONANDI

İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Demirtaş’a 4 yıl 8 ay, HDP eski Ankara Vekili Sırrı Süreyya Önder’e ise 3 yıl 6 ay hapis cezası verilmişti.

Demirtaş ve Önder’in avukatları karara itiraz etmişti. Demirtaş ve Önder’e verilen cezayı inceleyen İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi Demirtaş ve Önder hakkında verilen cezaları onadı. Böylece cezalar kesinleşmiş oldu.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar