Selçuk Üniversitesi’nde iki kadını taciz eden müdüre terfi

Selçuk Üniversitesi’nde iki kadını taciz eden müdüre terfi

Selçuk Üniversitesi’nde iki kadını taciz eden müdür terfi ettirilerek ödüllendirilirken, tacize uğrayan kadın sürgün edildi

Tacize uğrayan ve şikayetçi olan kadınlar cezalandırırken, tacizciler iyi hal indirimi alarak ya da görevlerinde terfi ettirilerek ödüllendiriliyor.

Selçuk Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı özel kaleminde çalışan T.Ö.(28) daire başkanının tacizine uğradı. Daire başkanı H.H.S.’den şikayetçi olan kadın için valilik önce yeterli delil olmadığı gerekçesiyle soruşturma açılmasına izin vermedi. Ardından T.Ö. sürgün edilerek 2 gün yevmiye kesme cezası verildi. Tacizle suçlanan H.H.S. ise önce Mevlana Araştırmalar Enstitüsü Müdürü, ardından da Ziraat Mühendisliği Çiftlik Müdürü yapılarak terfi ettirildi.

Valiliğin soruşturma izni vermemesi üzerine T.Ö. Danıştay’a başvurarak karara itiraz etti.. Açılan soruşturma kapsamında ifade veren H.H.S. kendisine iftira atıldığını söyledi. H.H.S.’nin ayrıca aynı dairede stant görevlisi olarak çalışan Y.Ç.’yi de taciz ettiği ve hakkında şikayet olduğu öğrenildi.

T.Ö. şikayetçi olması üzerine H.H.S tarafından tehdit edildiğini belirterek koruma kararı aldırdı. Şikayetten vazgeçmesi üzerine uyarıldığını belirten T.Ö. kendi isteğiyle gittiği Fen Bilimleri Enstitü Öğrenci İşleri’nde ki görevinden alınarak önce Selçuk Üniversitesi Atatürk Öğrenci Yurtları’na temizlik görevlisi yapıldığını, ardından da öğrenci yemekhanesine gönderildiğini ifade ederek baskıların sürdüğünü belirtti.   Ayrıca hakkında disiplin soruşturması açılan T.Ö.’ye 2 gün yevmiye kesme cezası verildi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar