Selim Sadak tutuklandı

Selim Sadak tutuklandı

HDP’nin Viranşehir’de düzenlediği mitingde yaptığı konuşma nedeniyle gözaltına alınan Selim Sadak, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı

Siirt eski Belediye Başkanı ve DTK Divan Kurulu Üyesi Selim Sadak, “terör örgütü propagandası” yaptığı gerekçesiyle tutuklandı.

31 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça ırkçı-gerici-kutuplaştırıcı söylemini tırmandıran burjuva iktidar blokunun Kürt siyasetçilerine ve genel olarak siyasi hareketine dönük saldırıları da devam ediyor. HDP binalarına baskınlar, sivil faşistler tarafından gerçekleşen saldırılar, toplu gözaltı ve tutuklamalarla ilerleyen bu sürecin son icraatlarından biri de Selim Sadak’ın tutuklanması oldu.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin Urfa’nın Viranşehir ilçesinde düzenlediği mitingde yaptığı konuşma gerekçesiyle gözaltına alınan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Divan Kurulu üyesi Selim Sadak, gece geç saatlerde çıkarıldığı Urfa Adliyesi’nde tutuklandı.

Savcılıktaki ifadenin ardından Sadak, “Örgüt propagandası yapmak” iddiası tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Hakime aynı gerekçe ile ifade veren Sadak, tutuklanarak Urfa T Tipi Kampüs Cezaevi’ne gönderildi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar