Ses sanatçısı Alpay’a ‘terör’ soruşturması

Gezi Direnişi sırasında Ankara’da polis kurşunuyla yaşamını yitiren Ethem Sarısülük yoldaş için ‘Ethem’in sessiz çığlığı’ adlı parçayı besteleyip seslendiren sanatçı Alpay’a soruşturma açıldı

Ses sanatçısı Alpay’a ‘Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan ve Berkin Elvan’ı andığı için ‘terör’ soruşturması açıldı.

22 Mart’ta Zorlu PSM’de verdiği konser sırasında, sahnede Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan ve Berkin Elvan’ın fotoğraflarını gösteren sanatçı Alpay, “Sıradaki şarkım, devlet tarafından zalimce katledilen bu güzel insanlara gelsin” dedi.

Konserin ardından bir kişi “terör örgütü üyelerini övdüğü ve devleti aşağıladığı” iddiasıyla şarkıcıdan şikayetçi oldu. İhbar sonrası, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

‘Berkin Elvan’a şarkı ithaf etmenin neyi terör?’

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Alpay, “Türkiye Cumhuriyeti hükümetleri tarafından katledilen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarıyla, Gezi direnişinde hayatını kaybeden Berkin Elvan’a şarkı ithaf etmenin neyi terör? Ben şarkıyı ithaf ettiğimde salondakiler ayakta alkışladılar. Eğer Gezmiş ve arkadaşlarına, Berkin Elvan’a şarkı ithaf etmek, Gezi direnişini savunmak terörse ben teröristim. Bunu her yerde söylerim” dedi.

Daha önceden Alpay, Gezi Direnişi sırasında Ankara’da polis kurşunuyla yaşamını yitiren Ethem Sarısülük yoldaş için de bir şarkı besteleyip seslendirmişti.

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar