Siirt’te market çalışanı koronadan hayatını kaybetti

Siirt’te market çalışanı koronadan hayatını kaybetti

2 gün önce karantinaya alınan Siirt’teki Murat Market işçilerinden Abdülbaki Yolbaş tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti, market işçilerinden yedisine korona teşhisi konulmuştu

Market işçileri korona günlerinde posaları çıkıncaya kadar çalıştırıldı, koronaya karşı gerekli önlemler alınmadı, bazı yerlerde “müşteriyi ürkütmemek” adına maske takılması bile engellendi. Bu yaklaşımın işçileri enfekte olmaya açık hale getirdiği belliydi. Siirt’te iki gün önce karantinaya alınan market bu yaklaşımın yarattığı sonuçlardan birini ifade ediyordu.

Siirt’in Bahçelievler Mahallesi’nde hizmet veren Murat Market’te yedi işçinin korona testi pozitif çıkınca market 7 günlüğüne karantinaya alınmıştı.

Kasiyer ve servis şoförlerinin de aralarında bulunduğu 7 kişiden biri olan Abdülbaki Yolbaş, tedavisinin sürdüğü Siirt Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Yolbaş bugün yapılan cenaze töreniyle defnedildi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

1 Yorum

  • m.g
    27/05/2020, 01:38

    Bu çalışanın 2 gün önce vefat etmesi sonucu market calisanin en az 15 gün önce bu hastalığı kaptigi sonucu cikabilir. Bu market kadar, il hifzi sihha kurumuda sorumluludur. Bu market calisanlarindan 1 tanesi bile kaptigi anda market kapatilip karantinaya alinmaliydi. Cunku siirt ilinde neredeyse %50 si bu marketten alisveris yapiyor. Ayrica bayram oncesi yogunlugu da dikkate alirsak. Bu marketin bu ile ve devlete vermis oldugu zararlar onumuzdeki 15 gun icerisinde cikacaktir. Bu isin sorumlulari bir sekilde hesap vermeli. Koronaya kapilan kisilerin en azindan calistigi yerlere mudahele edilmeliydi. edilmedigine gore. Bircok kisinin ihmali soz konusudur. Saglik onemsizlestirilmistir birileri fazladan kazanacak diye. Bu apacik cinayete tesebbustur. Ailesi ile ilgili kayip verecekler bence dava acmali. Ben o marketten en son cuma gunu alisveris yaptim. kaparsam kendilerine dava acacagim. Bu isin sorumlulari derhal hesap vermeli. baska illerde 1 markette bile pozitif ciksa marketler kapaniyordu. Bu ilde de ayni durumlar uygulanir sandik. ancak yanilmisiz.

    YANIT

İlgili yazılar