Sincan Cezaevi’ndeki bir tutukluda corona tespit edildi

Sincan Cezaevi’ndeki bir tutukluda corona tespit edildi

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Sincan F Tipi Cezaevi’nde bir tutukluda coronavirüs tepit edildiğini açıkladı

Adalet Bakanı “Hapishanelerimizde koronavirüs vakası yok” diyerek devletin hem salgının yayılma hızı hem de müdahalesi açısından en savunmasız konumda olan tutuklu ve hükümlüler konusunda nasıl bir rahatlık içinde olduğunu; bu süreçte asıl olarak devrimci tutsakların, gazetecilerin, yazarların ve facebook üzerinden görüşlerini açıkladıkları için cezaevlerine doldurulan binlerce insanın nasıl içerde tutacaklarını merkeze koydukları bir infaz paketi hazırlığına odaklandıklarını gösterirken, bir tutukluda corona pozitif çıktı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Sincan Hapishanesi’nde bir tutukluda koronavirüs (Covid-19) tespit edildiğini duyurdu.

Gergerlioğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 70 yaşında bir tutukluya yapılan testinin pozitif çıktığını ve hapishane müdürünün durumu Bakanlığa ilettiğini belirtti.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Gergerlioğlu, şöyle dedi: “Sincan cezaevinde, maalesef… 70 yaşında bir vatandaş Korona + L 2 C9 koğuşunda Müdür bakanlığa bildirmiş 2 haftadır konunun aciliyeti için çırpınıyoruz, geçiştiren açıklamalar duyuyoruz.”

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar