Sivas Aileleri: İki elimiz Cumhurbaşkanı’nın yakasında!

Sivas Aileleri: İki elimiz Cumhurbaşkanı’nın yakasında!

Madımak katliamcılarından Ahmet Turan Kılıç’ın Cumhurbaşkanı tarafından affedilmesine yönelik tepkiler devam ediyor. Aileler tepkilerini her alanda yükselteceklerini ifade ediyorlar.

Katilleri ve azmettiricileri asla affetmeyeceklerini, mücadelelerini sürdüreceklerini, bidonla benzin taşıyan katil sanık Ahmet Turan Kılıç’ın affedilmesiyle Sivas’ın yakılmasına bir kez daha onay verilmiş olduğunu belirten Madımak ailelerinden Pakize Doğan tepkisini şu sözlerle dile getiriyor:

Bizim yüreğimiz hala ateş yeri. Biz yakanları da affedenleri de asla affetmeyeceğiz, iki elimiz cumhurbaşkanı ve affedilen katilin yakasında olacak. İnşallah bizim davamız mahşere kalmayacak. Bu dünyada hesabını sormak için mücadelemizi daha da büyüteceğiz.

Cezasızlık politikalarıyla katiller aramızda rahat rahat hayatlarını sürdürüyor. (Ethem yoldaşı kastederek) Kızılay’da bir genç polis tarafından kurşunlanarak katledildi. Ne oldu? Polis serbest, işine gücüne devam ediyor. Vurulan gencin anasının yüreğindeki acıyı hissedebiliyorlar mı?

Bir çocuk ekmek almaya giderken öldürüldü.  Bu çocuğun annesinin o ekmeğin ucundan bölüp bir lokma yerken ne kadar acı hissettiğini, yüreğinin yandığını hissedebiliyorlar mı? O çocuğu vuranlar serbest!

 

Ali İsmail’i öldürdüler. Annesinin yüreğindeki evlat özlemini hissediyorlar mı?

 

Daha iki gün önce bir kişi Meclis’te ‘açım’ diyerek feryat ediyor, umurlarında mı? Açlıktan intihar edenler onlar için bir anlam taşımıyor. 

 

Adalet istiyoruz. Adaleti sağlayana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.  Hapishanede o kadar hasta tutuklu var. Af tek taraflı olamaz. Cumhurbaşkanı yanlı olamaz, olmaması lazım. Tek bir kişiye af mı çıkarılır? Neymiş dizleri ağrıyormuş! Kanser hastaları var, daha ağır olan tutsaklar var. Onları da affetsin. Yok ama onların cenazeleri çıkıyor hapishanelerden. Böyle adalet, hukuk mu olur? Açlık grevindekileri bırakmıyor hala tutuklu hapishanede. Böyle adaletsizlik olmaz.

Ailelerden Yeter Sivri’yse şöyle ifade etti tepkisini:

Ben onun yerinde olsaydım, ben onun çocuklarının katilini affetseydim, kendisi ne derdi ne düşünürdü?  Akşam yatağına yattığında rahat uyuyabiliyor mu? 33 kişinin katledilmesi sırasında yangın için benzin taşıyan kişi hasta diye tahliye ediliyor. Hapishanede bir sürü hasta var. Onları niye çıkarmıyor da Madımak’a benzin taşıyanı çıkarıyor.  Ben affetmiyorum, yukarıdaki Allah’ım da affetmesin.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar