Sivas katilini affedenler protestoya izin vermedi!

Sivas katilini affedenler protestoya izin vermedi!

Sivas’ın katillerinden Ahmet Turan Kılıç’ın Cumhurbaşkanlığı affıyla tahliye edilmesini protesto etmek için Adalet Bakanlığı önünde basın açıklaması yapmak için toplanan kitle dernek binası önünde polis ablukasına alındı, açıklama burada yapıldı

Sivas Katliamı’nın yaşandığı anlarda otelin camlarını kıran, bidonla benzin taşıyan, kitleyi kışkırtan ve yargılandığı mahkemede de “bugün olsa yine yaparım” diyecek kadar gözü dönmüş bir Alevi düşmanlığı sergileyen Ahmet Turan Kılıç’ın Cumhurbaşkanı affıyla salıverilmesini protesto etmek için Adalet Bakanlığı önünde basın açıklaması yapmak isteyen kitle Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) önünde polis ablukasına alındı.

PSAKD’nin çağrısıyla dernek genel merkezi önünde buluşarak, Adalet Bakanlığı önünde basın açıklaması yapmak isteyen emekçiler polis ablukasına alındı. Katliamda yakınlarını kaybeden ailelerin de olduğu kitle Ankara Valiliği’nin yasakçı tutumunu “Baskılar bizi yıldıramaz!”, “Katil AKP!”, “Sivas’ı yakanlar AKP’yi kuranlar!” sloganlarıyla protesto etti. PSADK yöneticileri polisle yaptıkları görüşmelerde yasakçı tutumun anayasal haklara aykırı olduğunu belirterek, izin verilmesini istedi.

Uzun süre devam eden görüşmelere rağmen polisin flamaların indirilmesi ve açıklamanın dernek binasında yapılması ısrarı devam etti.

Bu tablo sık sık atılan sloganlarla protesto edilirken, Bakanlık önünde gerçekleştirilecek açıklama, PSAKD önünde yapıldı.

Dernek önünde konuşan aileler ve PSAKD yöneticileri Sivas katilinin affedilmesinin neden kabul edilemez olduğunu vurgulayarak, bu tutuma karşı mücadeleye devam edileceğini vurguladılar.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar