Sivil faşistler DTCF’de kadın öğrencileri taciz etti

Sivil faşistler DTCF’de kadın öğrencileri taciz etti

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nde iki kadın öğrenci sivil faşistlerin sözlü tacizine uğradı, faşistler öğrencilere cinsiyetçi hakaretlerde bulundu

Sivil faşistler Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nde iki kadın öğrenciyi cinsiyetçi söylemlerle taciz etti.

Kadını cinsel bir meta olarak kodlayan zihniyetin temsilcisi olan bu faşistler, iki kız öğrenci kitap bırakmak için kütüphane binasına girdiği sırada sözlü tacizine bulundular.

Saat 16:00 sularında kütüphane önünde “Şuna bak orucumuzu bozuyor” tarzında sözlü tacizde bulunan sivil faşist grup daha sonrasında okulun orta bahçesinde öğrencilere hakaretlerde bulunarak olay çıkartmaya çalıştılar.

Cinsiyetçi söylemlerine burada da devam eden faşistlerin “Sen sus kadın, kadınlarınızı öne sürmeyin” dediği ve el hareketleriyle kadınları hedef gösterdiği öğrenildi.

Daha önce aynı kadın öğrenci erkek arkadaşıyla okuldan çıkarken sivil faşist grup tarafından taciz edilmişti. Bu olaylar sonucunda kadın öğrencilerin olayı okul yönetime aktarması da yetersiz kalmıştı. Dekanın öğrencilere “Şikayeti buraya değil başka yere yapın” dediği belirtilmişti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar