Soylu Küçükçekmece’deki çocuk istismarcısının yakalandığını duyurdu

Soylu Küçükçekmece’deki çocuk istismarcısının yakalandığını duyurdu

Süleyman Soylu, Küçükçekmece’de 5 yaşındaki çocuğa cinsel saldırıda bulunan kişinin yakalandığını “Olay başlı başına bizim medeniyetimize uygun değildir” sözleriyle duyurdu

İçişleri Bakanı sıfatını taşıyan Süleyman Soylu, önceki gün Küçükçekmece’de sokakta oynayan 5 yaşındaki kız çocuğunu istismar eden kişinin yakalandığını açıkladı.

Tecavüzcüleri “iyi halden” salıveren, taciz-tecavüz-istismar davalarında cezasızlık politikasını temel ölçüt haline getiren, kız çocuklarının tecavüzcüleriyle evlenmesini ve çocuk “evliliğini” teşvik eden, ENSAR’da onlarca çocuğun tecavüze uğraması karşısında “bir kereden bir şey olmaz” diyebilen, rıza tartışmalarını çocuk istismarına kadar indirgeyen siyasi iktidarın temsilcisi Soylu, “Olay başlı başına bizim medeniyetimize uygun değildir” deme pişkinliği sergiledi!

5 yaşındaki çocuğun istismara maruz kalmasından sonra tepki gösteren halkın üzerine polis salanlar, getirdikleri yayın yasaklarıyla kendi politikaları ve istismar arasındaki ilişkiyi gizlemeye çalışanların “duyarlılık” kasması ne kadar çiğ ise Soylu’nun bu çürümüşlüğü “medeniyetimize uygun değil” diye tanımlaması da bir o kadar sahtekarca!

Konuyla ilgili Valiliğin de daha sonra açıklama yapacağını belirten Soylu şunları belirtti:

Küçükçekmece’deki olay ile ham valiliğimiz hem de bakanlığımız çalışma yaptı. İlgili fail yakalandı.

 

Çocuğumuzun sağlık durumunun iyi olduğunu biliyorum. Baba ile telefonla görüştüm. Geçmiş olsun dileklerimi ilettim.

 

Olay başlı başına bizim medeniyetimize uygun değildir. Maalesef toplumca kınadığımız bu tür olaylarla karşı karşıya kalıyoruz.

 

Bir yalan rüzgarıyla karşı karşıyayız. Muhtar, aile, kaymakam açıklama yapıyor. Söylenenlerin hepsinin yanlış olduğunu, onlar adına yalan olduğunu söylüyor değilim, ama bu açıklamalar hala devam ediyor.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar