Sözleşmeli öğretmenlere baskı

  • In _
  • 30/11/2019
Sözleşmeli öğretmenlere baskı

Şırnak/Silopi’de bulunan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Sedat Som, sözleşmeli öğretmenlere kölece koşullar dayatan bir tebliğ gönderdi

Şırnak/Silopi’de bulunan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü okulda görev yapan sözleşmeli öğretmenlere 18 maddeden oluşan bir talimat göndererek mobbing uyguladı.  Okul müdürü Sedat Som, yolladığı talimatta, öğretmenlere hadlerini bilmeleri gerektiğini hatırlatarak, “Aday öğretmen adaylığını bilecek. Adaylığı kalktığında bile gerekli vazifeleri yapmadığı takdirde görevden alınabilir. Kimsenin bu görevde garantisi yoktur” gibi ifadelerle ücretli öğretmenlerin geleceklerine kendisinin karar vereceğini belirtiyor.

Tebligatta “Müdür yardımcıları veya müdür tarafından verilen görevler asla sorgulanmayacak”, “Müdür yardımcılarının verdiği görevler müdür beyin talimatıdır. Onlara karşı çıkılması müdür beye karşı çıkmak olarak algılanacaktır ve gerekli işlemler yapılacaktır”, “Şu anda öğretmenlik için kontrol sürecindesiniz. Henüz tam manasıyla öğretmen olmuş değilsiniz. Davranışlar ona göre olacak” gibi ifadelerle sözleşmeli öğretmenlerin ücretli köleler olduğu ve hiçbir hakka sahip olmadıkları ifade ediliyor.

Okul Müdürü Sedat Som’un öğretmen adaylarına tebliğ ettiği 18 maddeye, Eğitim Sen tepki gösterdi. Eğitim Sen, Tebliği “Keyfiyetin geldiği son nokta. Şırnak Silopi ilçesinde Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü kendini yasa koyucu olarak görerek sözleşmeli öğretmenlere keyfi emirler yağdırıp mobbing uygulamış. Bu mobbing Antep’te Saadet öğretmeni katletti” notu ile paylaştı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

1 Yorum

  • ....
    01/12/2019, 21:27

    Bu nasıl müdür a pardon müdür dedim sayın padişahım

    YANIT

İlgili yazılar