Şule Çet anıldı, duruşmaya çağrı yapıldı

Şule Çet anıldı, duruşmaya çağrı yapıldı

Şule Çet’in katledildiği Yelken Plaza önünde dün yapılan anmada 15 Mayıs’taki ikinci duruşmaya katılım çağrısı yapıldı

Tecavüz edildikten sonra katledilip, 20. kattan atıldığı pek çok veriyle netleşmiş olan Şule Çet’in ölümünün birinci yılına (25 Mayıs) ve katillerinin yargılandığı davanın ikinci duruşmasına günler kala kadınlar “Başka Şule’ler öldürülmesin” diyerek, Şule’nin atıldığı plazanın önünde anma gerçekleştirdi.

Şule Çet İçin Adalet Ekibi tarafından dün (12 Mayıs 2019) anneler günüyle de birleştirilerek saat 13:30’da Yelken Plaza önünde düzenlenen anmada, Şule’nin düştüğü yere karanfiller bırakıldı. “1 yıl geçti 3 savcı değişti” ve “intihar değil, cinayet” dövizlerinin açıldığı anmada, 15 Mayıs’ta Ankara Adliyesi’nde görülecek duruşmaya katılım çağrısı yapıldı.

Anma sırasında yapılan açıklamada, Şule’nin kesin ölüm sebebini belirleyecek Adli Tıp raporunun 164 gün sonra hazırlanabildiği belirtilerek, Şule’nin ölümünün bir kadın cinayeti olduğu vurgulandı.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

Kamuoyunda Şule Çet’in öldürülmesinin değil de o saatte orada ne işi olduğunun sorgulanması ve alkol alıp almadığının tartışılması toplumun vicdanında derin ve kapanmaz bir yaranın açılmasına neden olmuştur. Bu tartışmalar aynı zamanda toplumda kutuplaşmanın ne kadar ileri boyutlara geldiğinin en önemli göstergesidir. Katilin ve tecavüzcünün korunduğu mağdura ise şüpheli gözüyle bakıldığı bugünki adalet sistemi içerisinde bu davanın sonuçlanması ve katillerin gereken cezayı almalarını sağlamak en başından itibaren gece gündüz demeden canla başla çalışkan avukatlarımız Umur Yıldırım ve Ferhat Gebeş’e teşekkürlerimizi sunarız. Ayraca hazırladığı iddianame ile vicdanlarımızın sesi olan Savcı Aykut Hüseyin Koca ya bugün bugün buradan bir kez daha teşekkür ederiz.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar