Şule’nin katillerinin avukatından gizlilik kararı talebi

Şule’nin katillerinin avukatından gizlilik kararı talebi

Şule Çet cinayetinin faillerinin avukatlarından Levent Ekmen’in 16 Ekim’de görülecek 4. duruşma öncesinde mahkemeden gizlilik kararı verilmesi talebinde bulunduğu öğrenildi

Ankara’da tecavüz edildikten sonra bir plazanın 20. katından atılarak katledilen Şule Çet davasındaki son gelişme de katillerin avukatlarından Levent Ekmen’in gizlilik kararı talep etmesi oldu.

Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın avukatlarından Ekmen’in 16 Ekim’de görülecek dördüncü duruşmanın kapalı gerçekleştirilmesi ve yayın yasağı getirilmesini isteğini, Şule’nin avukatı Umur Yıldırım sosyal medya hesabından duyurdu.

Talebe tepki gösteren Şule’nin avukatı Umur Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Başından beri dosyada gizlenenlerle; üstü örtülmek istenen, silinen ve kaybedilen delillerle uğraştık. Şimdi de gizlilik kararı talep ediliyor. Neden bu kadar korkuyorsunuz? Kamuoyu önünde olması ve üstü örtülmek istenen cinayetin üzerine gidilmesi neden sizleri rahatsız ediyor?” diye sordu.

Yıldırım bir süre önce de Şule’nin telefonunun incelenmesi ve çıkarılan dökümün dosyaya konulmasını talep etmişti. O telefonda cinayet gecesine ilişkin önemli verilere ulaşılabileceğini düşündüğünü belirtmişti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar