Şule’nin katledildiği dairede biyolojik inceleme yapıldı

Şule’nin katledildiği dairede biyolojik inceleme yapıldı

Şule Çet’in hayatını kaybettiği plaza katındaki biyolojik lekelerin tespiti için bilirkişi eşliğinde inceleme yapıldı

Tecavüz edildikten sonra lüks bir plazanın 20. katından atılan ve “intihar etti” denilerek üzeri kapatılmaya çalışılan 23 yaşındaki Şule Çet’in ölümüne ilişkin son gelişme de olayın yaşandığı dairedeki biyolojik lekelerin tespiti için bilirkişi eşliğinde inceleme yapılması oldu. Bu incelemeden çıkacak sonuçlara göre yeni bir keşif raporu hazırlanarak, mahkemeye sunulacak.

İnceleme kararı Çet ailesinin avukatlarının, son duruşmada mahkemeye Erciyes Üniversitesi Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Çağlar Özdemir tarafından hazırlanan bir rapor sunmasıyla alınmıştı. Olay sonrasında plaza katında gerekli incelemelerin yapılmadığını ve delillerin toplanmadığını belirten avukatlar, birtakım cihazlarla yapılan inceleme sonucu uzmanlarca hazırlanan raporda, halı üzerinde kan, tükürük ya da sperm olabileceği değerlendirilen bazı biyolojik izlerin bulunduğunu ifade etmişti.

Çet ailesinin avukatlarının sunduğu bu bilgi üzerine Şule’nin katilleri Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın tutuklu yargılandığı Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen son duruşmada heyet bu incelemenin yapılmasına karar vermişti.

Bu kararla birlikte naip hakim gözetiminde, bilirkişiler ve taraf avukatları bugün Çet’in hayatını kaybettiği Mevlana Bulvarı’ndaki Yelken Plaza’ya gitti. Plazanın 20. katında olayın meydana geldiği ofise geçen heyete tarafların avukatları eşlik etti.

Bilirkişiler, naip hakim gözetiminde plaza katında biyolojik lekelerin tespiti için incelemeler yaptı.

Hazırlanan rapor Şule’nin katledilmesiyle ilgili devam eden davanın 16 Ekim’de görülecek duruşmasında ele alınacak.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar