Taksicilerden sağlık emekçilerine küçük bir jest

Taksicilerden sağlık emekçilerine küçük bir jest

Almanya’nın Stuttgart kentinde taksiciler sağlık emekçileriyle dayanışmak için yiyecek-içecek bağışında bulundu

YAŞANACAK DÜNYA

Stuttgart’ta 800’den fazla üyesi olan taksi kooperatifi Taxizentrale, sağlık emekçilerine teşekkür etmek için, yiyecek-içecek kolileri bağışladı. Her gün hastanelere hasta taşıyarak, hastalığın bulaşma riskini göze alan taksiciler, bu süreçte önemli bir rol oynuyor. Bir taksi emekçisi, Katharinen Hospital’in Kadın ve Çocuk Kliniği’ne yapılan mütevazı katkı ile ilgili kısa bir açıklama yaptı:

“Son zamanlarda sık sık sağlık çalışanlarının, zor koşullar altında, tüm tehlikelere rağmen, insan hayatı kurtardıklarını duyuyoruz. Yıllardır taksiciler, hastanelere ve doktorlara hasta götürüyorlar. Ben bile bugün yaşlı bir adamı doktora, alışverişe, bankaya götürdüm. Korona krizinde de halen bu görevi günlük yerine getiriyoruz. Bunlar, örneğin, kemoterapi, ışın ya da diyaliz tedavisi gören hastalardır. Tıpkı postacılar, tramvay makinistleri gibi, biz de bu sürecin bir parçasıyız. İnsanların birbirlerine yanaşamadığı bu süreçte, biz evimizden çıkıp bu işi yapıyoruz.

Sağlık çalışanlarını desteklemek için, küçük de olsa, böyle bir dayanışma gösterdik. Aslında daha çok sorumluluk üstlenmek istiyoruz, ama belediye bu konuda bizi hiçe sayan bir politika izliyor. Belediyeye sunduğumuz önerilerden hiçbiri halen kabul edilmedi. Yapabileceğimiz çok şey var. Ama belediye bize görev vermediği için, elimiz kolumuz bağlanıyor. Bundan sonra da, farklı alanlarda yeni etkinliklerle dayanışmamızı sürdüreceğiz”


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar