Tazminatları ödenmeyen CPS Otomotiv işçileri fabrika önünde

Tazminatları ödenmeyen CPS Otomotiv işçileri fabrika önünde

Krizin yarattığı tıkanma üzerine 85 işçiyle tüm haklarının ödenmesi suretiyle anlaşarak çıkış veren Tuzla CPS Otomotiv patronu aradan geçen bir buçuk aya rağmen anlaşmaya uymayınca işçiler fabrika önünde toplandı

Volkswagen, Audi gibi markalara üretim yapan Tuzla CPS Otomotiv’de kriz nedeniyle üretimde tıkanma yaşanınca patronla 85 işçi tazminat haklarının ödenmesi koşuluyla iş akitlerinin feshi konusunda anlaştı. Fakat anlaşmanın üzerinden bir buçuk ay geçmiş olmasına rağmen işçilerin hakları ödenmedi. Bunun üzerine işçiler fabrika önüne gelerek haklarının ödenmesi talebinde bulundu.

Üretim adedinin düşmesi, yeni sipariş alınamaması ve mevcut siparişlerin azalması gerekçesiyle yapılan anlaşma sırasında “nakit para hazır, ödemeleri hemen yapacağız” diyen patronun, bir buçuk aydır yapmadığı ödemeye bu sefer de “ortağımdan gelecek parayı bekliyorum” ya da “Ne zaman olur, nasıl olur bilmiyoruz ama paranızı vereceğiz” dediği belirtildi.

Fabrika önünde toplanan işçiler haklarını almakta kararlı olduklarını, gerekirse aileleriyle birlikte fabrika önünde direniş başlatabileceklerini ifade ettiler.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar